Արցախի ԱԳՆ և Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի միջև ստորագրվել է Համագործակցության մասին հուշագիր
Նոյեմբերի 14-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Հայկազյան համալսարանի (ք. Բեյրութ, Լիբանան) միջև ստորագրվել է Համագործակցության մասին հուշագիր։
ԱԳՆ անունից հուշագիրը ստորագրել է ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը, իսկ Հայկազյան համալսարանի անունից՝ համալսարանի նախագահ Փոլ Հայտոսթյանը։
Հուշագրի շրջանակներում կողմերը պայմանավորվել են, մասնավորապես, անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել՝ ապահովելու Լիբանանի Հայկազյան համալսարանում ԱԳՆ աշխատակիցների վերապատրաստումը՝ նպաստելու Արցախի դիվանագետների մասնագիտական հմտությունների զարգացմանը։

• 14-11-2018 13:33:22   |   |  Политика
14 ноября между Министерством иностранных дел Республики Арцах и   университетом «Айказян» (г.Бейрут, Ливан) подписан Меморандум о сотрудничестве.
Меморандум подписали министр иностранных дел Масис Маилян и председатель университета «Айказян»   Пол  Айтостян.
В рамках Меморандума стороны  договорились, в частности, предпринять все  необходимые меры по обеспечению условий для переподготовки сотрудников МИД в Ливанском университете «Айказян» в целях содействия  повышению профессиональной квалификации арцахских  дипломатов.