Սև ուրբաթ. առցանց գնումներ և իրական անակնկալներ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և «Գլոբբինգ»-ի սպասարկման կենտրոններում
• 22-11-2018 18:47:33   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
Աշխարհի գրեթե բոլոր անկյուններում առցանց առևտրի առավելություններից օգտվող միլիոնավոր մարդիկ սեփական փորձից գիտեն, որ Սև ուրբաթն իդեալական օր է առցանց գնումներ կատարելու համար, հատկապես, երբ այն լի է իրական անակնկալներով: Հայաստանն այս առումով ևս բացառություն չէ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ Մալաթիա 86/1 հասցեում տեղակայված սպասարկման կենտրոնում այսօր կայացած մամուլի ասուլիսով մեկնարկել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, ՄոբիԴրամի և Գլոբբինգի համատեղ նորարարական նախաձեռնությունը, որի նպատակն է Գլոբբինգի ծառայություններն առավել հասանելի ու հարմարավետ դարձնելն առցանց առևտրից օգտվողների համար: Առաջարկը հասանելի է բջջային կապից օգտվող բոլոր բաժանորդների համար՝ Մոբիդրամ հավելվածի միջոցով, որտեղ արդեն հասանելի են Գլոբբինգի ծառայությունները: Իսկ բջջային կապից օգտվող բոլոր բաժանորդներին կընձեռվեն հավելյալ հնարավորություններ՝ առաջին անգամ Գլոբբինգի ծառայություններից օգտվելու դեպքում, մասնավորապես «Y» սակագնային պլանի ներառումներից օգտվելու հնարավորություն:
Համատեղ առաջարկը ներկայացնելիս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, մասնավորապես, նշել է, որ բջջային հավելվածները առօրյա կյանքի մաս են՝ ներառյալ անձնական շփումները, վճարումների և գնումների կատարումը, և այլն: «Արդեն մի քանի տարի գործող՝ առցանց վճարումների ՄոբիԴրամ համակարգը, որի ծառայություններն անընդհատ ավելանում են, ու նաև մեր գործընկեր Գլոբբինգի հետ համատեղ այս առաջարկը հաճելի ու ամենակարևորը՝ օգտակար կլինեն բնակչության համար: Այսպես, Գլոբբինգից արդեն իսկ օգտվող մարդիկ՝ մինչև ս.թ. դեկտեմբերի 31-ն առցանց գնում կատարելիս, հաջորդ պատվերի համար կստանան 4000 դրամ՝ Գլոբբինգի իրենց հաշվին՝ հաջորդ պատվերների համար, եթե ծանրոցը ստանալու համար վճարումը կատարեն ՄոբիԴրամ բջջային հավելավածով: Իսկ եթե Գլոբբինգի ծառայությունից դեռևս չօգտված քաղաքացիները գրանցվեն մինչև 2018թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ապա նրանք բոլորը, առաջին անգամ գնում կատարելով, 30 օր կկարողանան օգտվել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Y» սակագնային պլանից, այսինքն՝ կունենան  անսահմանափակ ինտերնետ՝ Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram հավելվածներով շփվելիս, 5 ԳԲ ինտերնետ, ինչպես նաև կունենան ձայնային և SMS ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն, ինչը շատ հարմար է հատկապես բջջայինով առցանց գնումներ ու վճարումներ կատարելու համար»:
Ռալֆ Յիրիկյանը նաև տեղեկացրել է, որ այսուհետ Երևանում՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Մալաթիա 86/1 և Կապանում՝ Շահումյան 11/38 սպասարկման կենտրոններում կգործեն Գլոբբինգի արագ սպասարկման կետեր: Ի դեպ, ՄոբիԴրամի միջոցով Գլոբբինգի հաշվի համալրումը կատարվում է առանց միջնորդավճարի:
«Գլոբբինգ»-ի հիմնադիր տնօրեն Դավիթ Հարությունյանը, խոսելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու Մոբիդրամի հետ համագործակցության մասին, մասնավորապես նշել է. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ Գլոբբինգի համագործակցությունը չէր կարող առավել ճշգրիտ ժամանակահատվածում սկիզբ առներ, քան հիմա, երբ արդեն իսկ այսօրվանից ողջ աշխարհում սկսվում է տարվա մեծագույն զեղչերի շրջանը՝ Սև ուրբաթը։ Սա բացառիկ հնարավորություն է գրանցվելու Գլոբբինգում և Մոբիդրամում, և ստանալ 4000 դրամ, դառնալ միջազգային գնորդ, օգտվել բացառիկ զեղչերից, և մեկ ամիս օգտվել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Y» սակագնային պլանից»: Հատկապես ուրախ եմ այս համագործակցության համար, քանի որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սոցիալական բարձր պատասխանատվության մշակույթով առանձնացող բացառիկ ընկերություններից է և այստեղ մեր երկու ընկերությունների շարժառիթներն, արժեքներն ու նպատակները լիովին համընկնում են»:
«Նախորդող երեք տարիներին տասնյակ հազարավոր մարդիկ զգալի ծավալի առցանց գնումներ են կատարել՝ շահեկան պայմաններով: Մինչ այդ՝ Հայաստանի  բնակիչները հնարավորություն չունեին օգտվելու Սև ուրբաթի ընձեռած առավելություններից։ Գլոբբինգի ստեղծմամբ բացվեցին խնայելու նոր հնարավորություններ», - ավելացրել է ընկերության հիմնադիր տնօրենը։
Մոբիդրամ հավելվածը iOS և Android օպերացիոն համակարգով աշխատող սմարթֆոններ ներբեռնելու համար անհրաժեշտ է այցելել համապատասխանաբար՝ AppStore կամ GooglePlay Market:

Black Friday: Online shopping and real surprises at VivaCell-MTS and “Globbing” service centers
Millions of people, in almost every corner of the world using online shopping opportunities, know that Black Friday is a perfect day for online purchases, especially when it's full of real surprises. Armenia is no exception in this respect.
VivaCell-MTS, MobiDram and Globbing launched today an innovative solution during a press conference held at VivaCell-MTS service center located Malatia 86/1. The aim of the solution is to make Globbing services more accessible and comfortable for online shoppers. The offer is available to all mobile service users using the MobiDram application, where the Globbing services are already available. And all the mobile subscribers, who will use the Globbing services for the first time, will be provided with additional opportunities - the possibility to use “Y” tariff plan, in particular.
While presenting a joint offer, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian noted that mobile applications are a part of everyday life and include personal communication, payments and purchases, etc. “MobiDram online payment system, which has been operating for several years now, is constantly expanding its scope, and this joint offer with our partner Globbing, will be of great benefit to the public. People, who already use Globbing, while making online purchases via Globbing till December 31, will receive 4,000 AMD on their Globbing accounts for their next order, in case they make the payment for the parcel via MobiDram mobile app. And those who register for Globbing and use the service for the first time till December 31, 2018, will all be able to use VivaCell-MTS's "Y" tariff plan for 30 days, i.e. they will have unlimited internet when communicating with Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram, plus 5 GB Internet, as well as access to voice and SMS services, which is particularly convenient for online shopping and payments on mobile phones,” added Mr. Yirikian.
Mr. Yirikian also mentioned that Globbing fast service points will operate now also the VivaCell-MTS Yerevan, Malatia 86/1 and Kapan, Shahumyan 11/38 service centers. In addition, Globbing account recharge via MobiDram will be done without any commission.
Speaking about the partnership with VivaCell-MTS, the Founding Director of Globbing David Harutyunyan particularly noted: “There couldn’t be a better time for cooperation between VivaCell-MTS and Globbing, when the Black Friday, the biggest sales time, kicks off worldwide. This is an exceptional opportunity to register at Globbing and MobiDram, and get AMD 4000, become an international shopper, benefit from exceptional discounts, and use VivaCell-MTS “Y” tariff plan for a month. I am particularly glad for this partnership for VivaCell-MTS is known as an exceptional company for high social responsibility, and the motivation, values, and purposes of our companies fully coincide.”
“Within the past three years tens of thousands of people have done their shopping online in immense volumes at beneficial terms. Before that people in Armenia did not have opportunity to benefit from the Black Friday. Globbing opened new possibilities to save money,” added the Founding Director of the company.
MobiDram application can be downloaded to iOS and Android smartphones at AppStore and Google PlayMarket respectively.