Մասշտաբային աշխատանքներ՝ բջջային նոր ցանցի կառուցման ուղղությամբ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանրապետության տարբեր մարզերում ցանցի արդիականացման լայնածավալ աշխատանքներ է իրականացնում: Գործընթացը կարևոր է առավել  որակյալ ծառայություններ ապահովելու, ոլորտի զարգացմանը նպաստելու և աշխարհի առաջընթացի տեմպերից  ետ չմնալու համար:
Ընկերության աշխատակիցների, մատակարարների և կապալառուների թիմերն աշխատում են համակարգված՝ հստակեցված ժամանակացույցով և պատասխանատու մոտեցմամբ: Նպատակը կարևոր է. աշխատանքներ են տարվում այնպես, որպեսզի բաժանորդին լավագույնը ներկայացնելուն զուգահեռ՝ նվազագույնի հասցվի նրան պատճառվող անհարմարությունը: Ժամանակավոր խափանումները կրճատելու համար թիմերն աշխատում են նաև լուսաբացին, ամենատարբեր բարդության ռելիեֆներ ունեցող տեղանքներում՝  հաճախ  անտեսելով եղանակային պայմանները:
Կայաններից մեկը գտնվում է ծովի մակարդակից 1500 մ բարձրության վրա: Աշտարակը տեղակայված է Լոռու մարզի՝ Վրաստանին սահմանակից Գոգավան գյուղում: Բարդ և պատասխանատու գործում պահանջվում են ոչ միայն մասնագիտական գիտելիքներ, այլև նվիրում, հետևողականություն և կամք: Ցանկալի արդյունք ապահովելու համար հարկավոր են ջանքեր և հնարավորինս սեղմ ժամկետներում առաջադրանքը կատարելու հմտություն:
«Գործունեության առաջին օրվանից մեզ համար սահմանել ենք հստակ ռազմավարություն. ապահովել ցանցի շարունակական զարգացում: Կարող եմ ասել, որ  հաջողել ենք և՛ նորարար տեխնոլոգիաների ներկայացման, և՛ առողջ մրցակցության ձևավորման, և՛ առաջատարի դիրքերը պահպանելու հարցում: Այսօր ընթացող՝ բջջային նոր ցանցի կառուցման և արդիականացման լայնածավալ աշխատանքներն այդ գործընթացի կարևոր բաղադրիչներից են: Առիթն օգտագործելով՝ շնորհակալություն եմ հայտնում աշխատող թիմերին: Իսկ մեր հարգելի բաժանորդներին տեղեկացնեմ, որ գործադրվում են բոլոր ջանքերը՝ ոլորտը զարգացման ճանապարհով տանելու համար: Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ մեր երկիրն այդ հարցում առաջատարների շարքում է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Իրականացվող գործընթացին զուգահեռ հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը շարունակելու է իրազեկել հանրությանը՝ դա դիտարկելով որպես բաժանորդի նկատմամբ  հարգանքի և պատասխանատվության դրսևորում:

VivaCell-MTS continues network modernization
VivaCell-MTS implements wide-scale works aimed at modernization of of its network in various regions of the republic. The modernization is vital to provide quality services, boost development of the sphere and keep the pace with the global advancements in this sphere.
Employees, suppliers and contractors of the Company work coordinated according to the set timeline and responsibilities. The aim is clear: to perform the works in a way as to both provide the best service to subscribers and to minimize the possible incoveniences at the same time. To reduce the number of temporary degradations of services the teams work starts at dawn independent of weather conditions, and the locations of the base stations are oftentimes complicated in terms of geographic accessibility.
One of the stations is 1500 meters above the sea level. The station is located in Lori region, in the village of Gogavan, bordering Georgia. The task requires responsibility, and  equally professionalism, devotion, consistentcy and commitment. To get anticipated results effort are required to deliver the task in the shortest period of time.
“We have defined strategies from the very onset of the company, which include continuous development of the network. I can say that we have succeeded in introducing innovative technologies, shaping healthy competition and also maintaining leading positions. The wide scale works to roll out a new network and to modernize the existing one are part and parcel of that process. I will take this opportunity to thank the team for the work. And I would like to inform our dear subscrbiers that these efforts are made to develop the industry. I am proud to state our country is one of the world leaders in the sphere,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
The leading operator of telecommunications is committed to continuously inform the public on the progress of the modernization works as expression of respect and responsibility towards subscribers.