«Արմաթ»-ն Աբու Դաբիում ներկայացնում է տեխնոլոգիական կրթության հայկական մոդելը
«Արմաթ»-ը մասնակցում է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում ապրիլի 22-ին և 23-ին ընթացող «Bett Middle East Leadership Summit & Expo» կրթական միջազգային գիտաժողով-ցուցահանդեսին:
«Արմաթ»-ը Աբու Դաբիում ներկայացնում է տեխնոլոգիական կրթության հայկական մոդելն ու իր հարուստ փորձը: Առանձին տաղավարում ցուցադրված են նաև հայ դպրոցականների դետալ առ դետալ ինքնուրույն մոդելավորած ու պատրաստած ռոբոտները, դրանց ծրագրային լուծումները, ինչպես նաև երեքը մեկում հաստոց, որը ներառում է եռաչափ տպիչ, շաղափային և լազերային հաստոցներ:
«Bett Middle East Leadership Summit & Expo»-ին մասնակցում են պետական և կրթական շուրջ 50 կազմակերպություն, 20-ից ավելի երկրների պետական կառույցների և կրթության նախարարությունների պաշտոնյաներ և այլ ներկայացուցիչներ:
Նշենք, որ «Արմաթ» ինժեներական կրթության անվճար ծրագիրը նախաձեռնել և իրականացնում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ)՝ ՀՀ Կառավարության և դոնոր կազմակերպությունների աջակցությամբ: ԱՏՁՄ-ն ծրագրում է լաբեր տեղադրել ՀՀ բոլոր դպրոցներում, և բանակցություններ է վարում նաև այն մի շարք երկրներ արտահանելու ուղղությամբ:

“Armath” Presents Armenian Model of Tech Education in Abu Dhabi
“Armath” is participating in the "Bett Middle East Leadership Summit & Expo" international conference-exhibition on education taking place on April 22-23 in Abu Dhabi, United Arab Emirates.
“Armath” is presenting its Armenian rich experience in technology education in Abu Dhabi. Also, the robots which’ each detail and their programming solutions were created by the Armenian schoolchildren, as well as a three-in-one machine, including a 3D printer, CNC and laser routers was presented in a separate pavilion.
Around 50 public and private organizations and officials of governmental institutions and education ministries of more than 20 countries attended “The Bett Middle East Leadership Summit & Expo”.
To mention, the free engineering education program – “Armath Engineering Laboratories” is initiated and implemented with the efforts of the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE), the Government of Armenia and the donor organizations. The UATE is planning to install “Armath” in all the schools of Armenia and currently negotiates on exports of “Armath” to various countries.