IDBank-ը 5 ուսանողի 1մլն դրամի չափով կրթաթոշակ է շնորհել և հայտարարել «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մասին
• 16-08-2019 17:09:23   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
IDBank-ն այսօր հյուրընկալել է Բանկի կողմից իրականացվող կրթական ծրագրերի մասնակիցներին։ Հատուկ նրանց համար կազմակերպված միջոցառման ընթացքում, որին ներկա էր Բանկի բարձրագույն ղեկավարությունը, նախ ամփոփվեց «IDBank-ի անվան կրթաթոշակ» ծրագիրը, որը հասցեագրված է այն ուսանողներին, ովքեր մագիստրատուրայում ուսումը շարունակելու նպատակ ունեն։
Բանկի ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ ծրագրի մեկնարկի մասին հայտարարելուց հետո բազում խելացի և շնորհալի ուսանողներից ստացվել էին մեծ թվով դիմումներ, որոնք ուսումնասիրելու և հաղթողներին ընտրելու դժվարին գործընթացին ներգրավվել էին Բանկի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ։  «Բազմաթիվ դիմորդներից ընտրվել է 5 ուսանող. նրանք կստանան 1-ական մլն․ ՀՀ դրամ կրթաթոշակ ուսումը մագիստրատուրայում շարունակելու համար։ Ծրագիրը դրանով չի սահմանափակվելու, մենք պատրաստվում ենք դասախոսությունների, փորձի փոխանակման հանդիպումների շարք անցկացնել նրանց հետ, ինչպես արել ենք «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի շրջանակում։ Կարծում ենք՝ նման քայլերը հնարավորություն են տալիս ուսանողներին ինտեգրվելու բանկային միջավայր, ունեցած տեսական գիտելիքի ծավալը համալրել գործնական մասով և առավել մոտ գտնվել իրենց ապագա աշխատանքին։  Ի դեպ, այսօր այստեղ հավաքվել են նշված ծրագրով Բանկում արդեն իսկ աշխատող երիտասարդներ, ինչպես նաև նրանք, ովքեր ընտրվել են որպես «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մասնակիցներ»,-ասել է Սոնա Մանուչարյանը։
Կրթաթոշակների շնորհման հանդիսավոր արարողությունից հետո ազդարարվեց «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլը։ Ուսանողներին ուղղված ողջույնի խոսքում Բանկի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը հաջողություն մաղթեց բոլոր մասնակիցներին՝ հատուկ ընդգծելով նման միջոցառումների կարևորությունը․ «Կրթական ծրագրերը Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղություններից մեկն են և անձնահատուկ նշանակություն ունեն մեզ համար։ Մենք խոր համոզմունք ունենք, որ կրթությունը հասարակության զարգացման կարևորագույն հիմնաքարն է, ուստի  IDBank-ը շարունակաբար ներդրումներ է անում մարդու, նրա գիտելիքի ու ներուժի մեջ, մենք ծրագրեր ենք իրականացնում կրթության որակի բարելավման, աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողների՝ աշխատանքի ընդունման ուղղությամբ, ընդ որում բոլոր այս ուղղություններով լուծում ենք նաև սոցիալական խնդիր»։
Բանկում նշել են, որ IDBank-ի կրթական ծրագրերն ունենալու են շարունակական բնույթ և ուղղված են լինելու ոչ միայն ուսանողներին, այն նաև առավել լայն հասարակությանը՝ ընդգրկելով ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներ։

IDBank granted 1 million AMD scholarship to 5 students and announced about the second phase of the program “Build your Career with IDBank”
16-08-2019 17:09:23 | Armenia | Organizations
Today IDBank hosted the participants of educational programs implemented by the Bank. During the event specifically organized for them the IDBank Scholarship Program was summarized emphasizing that the program is for those students, who intend to continue their education in the Master's degree.
According to the Head of HRM Division of the Bank Sona Manucharyan, a large number of applications were received from many intelligent and talented students. Heads of different divisions of the Bank were involved in the difficult process of reviewing the applications and selecting the winners. “ Five students are selected from many applicants, who will receive 1 million AMD scholarship to continue their education in the Master's degree.
This will not be the end of this program, we are going to conduct a series of lectures, meetings for exchange of experience with them, the same we did in the framework of the program “Build your Career with IDBank''. We believe that such steps enable students to integrate into the banking environment, supplement their theoretical knowledge with the practical part and be closer to their future job. By the way, today young people already working in the Bank, as well as those who have been selected as participants of the second phase of the program “Build your Career with IDBank", have gathered here," said Sona Manucharyan.
The second phase of the program "Build your Career with IDBank" was announced after the solemn award ceremony. In his welcoming address to the students, Chairman of the Management Board of the Bank Mher Abrahamyan wished success to all participants, emphasizing the importance of such events; “Educational programs are one of the most important areas of Corporate Social Responsibility of the Bank and these programs have particular significance for us.
We have a strong belief that education is the fundament for society's development, so IDBank continuously invests in people, their knowledge, and their potential. We implement projects to improve the quality of education as well as solve the problem of finding jobs for those students with no work experience, with all these directions we also solve social problems.”
It was mentioned in the Bank that IDBank's educational programs will be continuous and the target of these programs will be not only students but also the general public, including measures aimed at improvement of financial literacy.