«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրով<br /> նախատեսվում է Երեւանի շուրջ կառուցել օղակաձեւ ավտոճանապարհ<br />
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրով
նախատեսվում է Երեւանի շուրջ կառուցել օղակաձեւ ավտոճանապարհ
• 11-05-2009 18:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Անհրաժեշտ է վերջ տալ Երեւանի թամանյանական ոգով կառուցված բնակելի, մշակութային, կրթական, հասարակական եւ այլ բնույթի շենքերի կամայական, մայրաքաղաքի ճարտարապետական դեմքը խեղաթյուրող, անճաշակ փոփոխություններին ու ինքնակամ կառուցապատմանը»,- ասված է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրի «քաղաքաշինություն» բաժնում: ԲՀԿ-ն գտնում է, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունների արդյունքում ձեւավորվելիք մայրաքաղաքային իշխանությունը պետք է ջանք չխնայի շինարարական ցանկացած նախագիծ միմիայն Երեւանի գլխավոր հատակագծին համապատասխան իրականացնելու հարցում: ԲՀԿ-ն խոստանում է մոտ ապագայում իրականացնել 4-րդ աստիճանի վթարային շենքերի քանդման հետեւանքով բնակտարածությունից զրկված բնակիչների համար բնակելի շենքերի շինարարություն եւ վերակառուցում, նաեւ իրականացնել 3-րդ աստիճանի վթարայնության բազմաբնակարան շենքերի վերականգնման-ամրացման աշխատանքներ: Բացի այդ, կուսակցությունը նախատեսում է Երեւանի շուրջ կառուցել օղակաձեւ ժամանակակից բարեկարգ ավտոճանապարհ` այն նկատառումով, որ հանրապետության հյուսիսային տարածաշրջաններից դեպի հարավ գնացող եւ հատկապես բեռնատար ավտոմեքենաները շրջանցեն մայրաքաղաքը:

По предвыборной программе "Баргавач Айастан"<br /> предусматривается строительство кольцевой автострады вокруг<br /> Еревана<br /> предусматривается строительство кольцевой автострады вокруг
Еревана
По предвыборной программе "Баргавач Айастан"
предусматривается строительство кольцевой автострады вокруг
• 11-05-2009 18:30:00   | Армения  |  Политика
ЕРЕВАН, 11 МАЯ, НОЯН ТАПАН. "Нужно положить конец своевольной, безвкусной застройке, искажающей архитектурный образ Еревана, построенного в духе Таманяна", - говорится в разделе "Градостроительство" предвыборной программы партии "Баргавач Айастан". ПБА считает, что формируемая в результате муниципальных выборов 31 мая будущая столичная власть не должна жалеть усилий для реализации любых строительных проектов исключительно в соответствии с Генпланом города. ПБА обещает осуществить в ближайшем будущем строительство и перестройку зданий для жителей, лишившихся своих квартир в результате сноса зданий 4-ой степени ававрийности, а также осуществить укрепление зданий 3-ей степени аварийности. Кроме того, партия планирует в случае избрания построить вокруг Еревана кольцевую автостраду, которая освободит центр города от тяжелого грузового транспорта.