ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը 2009թ.-ին կշնորհվի<br /> կերպարվեստի, կինոյի եւ գրականության բնագավառներում<br />
ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը 2009թ.-ին կշնորհվի
կերպարվեստի, կինոյի եւ գրականության բնագավառներում
• 08-01-2009 11:18:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2009թ.-ին եւս կշնորհվի «Ռոբերտ Պողոսյան եւ որդիներ» (Ֆրանսիա) ֆոնդի կողմից հովանավորվող ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը: Մրցանակը` վկայագիր, շքանշան եւ 2 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, կհանձնվի ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող 18-25 տարեկան երիտասարդ ստեղծագործողներին կերպարվեստի (գեղանկարչություն, քանդակ, գրաֆիկա եւ այլն), կինոյի եւ գրականության բնագավառներում հեղինակած գործերի համար: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հայտներն ընդունվելու են հունվար-փետրվար ամիսներին: Մրցույթին կարող են ներկայացվել ինչպես արդեն հրատարակված կամ ցուցադրված, այնպես էլ անտիպ աշխատանքներ: Անտիպ աշխատանքները պետք է ի պահ հանձնվեն «Հայհեղինակ» հեղինակների իրավունքների պաշտպանության հասարակական կազմակերպությանը:

Молодежная премия президента РА в 2009 году будет<br /> присуждаться в сфере изобразительного искусства, кино и<br /> литературы<br />
Молодежная премия президента РА в 2009 году будет
присуждаться в сфере изобразительного искусства, кино и
литературы
• 08-01-2009 11:18:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 8 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. В 2009 году также будет присуждаться молодежная премия президента РА, спонсором которой является фонд "Роберт Погосян и сыновья" (Франция). Премия - сертификат, орден и сумма в драмах, эквивалентная 2 500 долларам США, будет вручаться молодым гражданам РА в возрасте от 18 до 25 лет за авторские произведения в сфере изобразительного искусства (живопись, скульптура, графика и т.д.), кино и литературы. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Общеармянского фонда "Айастан", заявки будут приниматься в январе-феврале. На конкурс могут быть представлены как уже изданные или демонстрировавшиеся работы, так и еще не изданные работы. Неизданные работы должны быть переданы на хранение общественной организации по защите авторских прав "Айэгинак" .