ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը 2009թ.-ին կշնորհվի<br /> կերպարվեստի, կինոյի եւ գրականության բնագավառներում<br />
ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը 2009թ.-ին կշնորհվի
կերպարվեստի, կինոյի եւ գրականության բնագավառներում
• 08-01-2009 11:18:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2009թ.-ին եւս կշնորհվի «Ռոբերտ Պողոսյան եւ որդիներ» (Ֆրանսիա) ֆոնդի կողմից հովանավորվող ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը: Մրցանակը` վկայագիր, շքանշան եւ 2 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, կհանձնվի ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող 18-25 տարեկան երիտասարդ ստեղծագործողներին կերպարվեստի (գեղանկարչություն, քանդակ, գրաֆիկա եւ այլն), կինոյի եւ գրականության բնագավառներում հեղինակած գործերի համար: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հայտներն ընդունվելու են հունվար-փետրվար ամիսներին: Մրցույթին կարող են ներկայացվել ինչպես արդեն հրատարակված կամ ցուցադրված, այնպես էլ անտիպ աշխատանքներ: Անտիպ աշխատանքները պետք է ի պահ հանձնվեն «Հայհեղինակ» հեղինակների իրավունքների պաշտպանության հասարակական կազմակերպությանը:

RA President's youth prize to be given in spheres of<br /> fine arts, cinema, and literature in 2009 <br />
RA President's youth prize to be given in spheres of
fine arts, cinema, and literature in 2009
• 08-01-2009 11:18:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, JANUARY 8, NOYAN TAPAN. RA President's youth prize sponsored by the Robert Boghossian and Sons Foundation (France) will be also given in 2009. The prize, a certificate, an order, and a sum in drams equivalent to 2500 USD will be given to 18-25-year-old youth creators being RA citizens for their works in the sphere of fine arts (painting, sculpture, drawing, etc.), cinema, and literature. As Noyan Tapan correspondent was informed by the Public Relations Department of the Hayastan All-Armenian Fund, the bids will be accepted in January-February. Both already published or shown and unpublished works can be submitted to the competition. The unpublished works should be handed over to the Hayheghinak NGO on protection of authors' rights for keeping.