Հայե՜ր: Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացինե՜ր: մեր հայրենիքը վտանգված է
Այդ վտանգը մահացու է: Այսօր արդեն սա մերկապարանոց հայտարարություն չէ ՝ մեր հայրենիքը և մեր պետությունը կորցնելու վտանգը առավել քան առարկայական է: Ն. Փաշինյանի նախօրեի ելույթը, որ բառ առ բառ, նախադասություն առ նախադասություն կրկնում էր թուրք-ադրբեջանական քարոզի դրույթները՝ հիմնված բացահայտ ստի, կեղծիքի, անօրինակ լկտիության վրա, անթաքույց ցույց տվեց, որ Հայաստանի անվանական ղեկավարը դավաճանել է իր երդումը՝ տված Աստվածաշնչի վրա, դավաճանել է իր պետությունն ու ժողովրդին, ում երդվել էր ծառայել:
Մենք դիմում ենք աշխարհի բոլոր հայերին, բարի կամքի տեր բոլոր մարդկանց, մեր երկրի գիտնականներին, զինվորներին, զոհված մարտիկների ընռանիքներին՝ Հայաստանի վարչապետ Ն. Փաշինյանը պետական հանցագործ է, որն իրավունք չունի զբաղեցնելու այդ պաշտոնը: Անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ դիմադրություն կազմակերպել Ն. Փաշինյանի  պարտվողական քաղաքականությանը՝ սկսած նրա հրաժարականը պահանջող ստարագրահավաքներից ու ցույցերից մինչև քաղաքական կուսակցությունների հայտարարությունները՝ նրա վարած արտաքին քաղաքականության անընդունելիության մասին:
Երկրում վխտում են հինգերորդ շարասյուները, որոնք, դատելով իշխանության կեցվածքից, նրա հովանու տակ են գործում:
Ուստի մենք համապատասխան պետական կառույցներից պահանջում ենք անհապաղ անցնել գործի՝ կատարել երկիրը և ազգը պաշտպանելու իրենց պարտականությունը՝ ապահովել ազգային անվտանգությունը:
Հայաստանը բռնազավթված է:
Սա մեր վերջին և ճակատագրական մարտն է. հարցականի տակ է մեր պետության, մեր ազգի և ժողովրդի գոյությունը: Հապաղումը մահվան նման չէ՝ այն մահաբեր է:

• 28-12-2021 11:38:20   | Армения  |  Аналитика
Опасности смертельной. Сейчас это уже не просто заявления – это реальная опасность полной потери нами своего государства и своей страны. Недавнее выступление Н. Пашиняна, слово в слово повторявшего тезисы турецкой и азербайджанской  пропаганды, основанной на прямой лжи, юридической безграмотности и беспримерной наглости и хамства, со всей очевидностью показало, что номинальный глава Армении изменил своей клятве, изменил своему государству и  народу, которого он не считает своим.
Мы обращаемся ко всем армянам, ко всем гражданам Армении, ко всем людям доброй воли, к ученым, к солдатам прошлых войн, к семьям погибших при защите своей Родины: премьер-министр Республики Армения Н. Пашинян – государственный преступник, который не имеет права, не должен и не может впредь занимать этот пост. Всеми возможными средствами необходимо в крайне сжатые сроки организовать сопротивление пораженческой политике Н. Пашиняна, начиная от сбора подписей за его отставку до заявления политических партий о неприемлемости его видения внешней политики Армении и действенных шагов по предотвращению позорной капитуляции.
В стране действуют многочисленные пятые колонны, которые, судя по выступлениям представителей власти, находятся под их покровительством.
Поэтому мы требуем от соответствующих институтов незамедлительно приступить к исполнению своих непосредственных обязанностей по защите государства и обеспечения национальной безопасности.
Армения оккупирована.
Этот бой действительно последний и решительный: на карту поставлено существование нашего государства, нашей страны и нашего народа – промедление не просто подобно смерти, оно и есть сама смерть.