«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա կառավության ոչ իրավաչափության եւ նրանց գործունեության հետեւանքով հայության եւ Հայաստանի նկատմամբ ստեղծված սպառնալիքների եւ մարտահրավերների մասին»
• 05-04-2024 11:36:48   | Հայաստան  |  Հայտարարություններ
Արտաքին դերակատարները ներքին հանցակիցների հետ միասին, ովքեր 44-օրյա պատերազմի վերջին օրերին ավերեցին Արցախի Պաշտպանության ուժերի եւ ՀՀ Զինված ուժերի կառավարման համակարգը, 2021 թվականի ընտրությունների միջոցով Նիկոլ Փաշինյանին պահեցին ՀՀ վարչապետի կարգավիճակում, որպես պետության-ռեզերվացիայի Հայաստանի Հանրապետության լուծարումն իրականացնող հարմար անձ եւ դրանում Հայաստանի բնակչությանը ցուցադրական, կեղծ աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով։
Օրերս անհավանական դեպք է տեղի ունեցել վարչապետ Փաշինյանի ելույթի ժամանակ։ Իր հայտարարություններով նա իրավաբանորեն ճանաչել է իր ոչ իրավաչափությունը։
- հայտարարվել է, որ չորս, այսպես կոչված, վիճելի գյուղերի տարածքները Հայաստանի Հանրապետության տարածքներ չեն,
- վարչապետի ընտրության ժամանակ այս գյուղերի բնակիչները քվեարկել են նրա օգտին։
Եթե այս գյուղերը Հայաստանի Հանրապետության տարածքներ չեն, ապա նման ընտրությունները չեն կարող իրավաչափ լինել, քանի որ ստացվում է, որ նրա օգտին քվեարկել են այլ, թշնամի երկրի տարածքից, որի հետ Հայաստանի Հանրապետությունը պատերազմական վիճակում է։
Եթե նշյալ գյուղերը Հայաստանի Հանրապետության տարածքներ են, ապա այս դեպքերում առկա է պետական դավաճանության փաստ, նման դեպքերում օրենքի կիրառության համապատասխան գործողություններով։
Ցանկացած այսպիսի դեպքերում այդ անձը չունի որեւէ լիազորություն Հայաստանի Հանրապետության առնչությամբ եւ նրա նկատմամբ անհրաժեշտ է կիրառել համապատասխան գործողություններ։
ՀԱՐՑԻ ԷՈՒԹՅՈՒՆԸ
Այսօր 100 տարուց ավելի գոյություն ունեցող համաշխարհային հանրության մութ ուժերի ցեղասպան վաշխառուների մեքենան անպատիժ գործում է՝ իրականացնելով Մերիտոցիդ(2) ողջ հայ ժողովրդի դեմ, օգտագործելով կառավարության կակիստոկրատներին(2), նրանց կողմից ստեղծած պետություն-ռեզերվացիան, Հայաստանի Հանրապետություն անվանումով։ Եվ դա հակառակ hամաշխարհային հանրության կողմից ամենաբարձր մակարդակով կայացված հիմնարար որոշումների, որոնք դե յուրե եւ դե ֆակոտ ճանաչեցին Հայաստան պետության տարածքների տիտղոսը։ Օսմանյան կայսրության սուլթանի կառավարության կապիտուլյանտի կարգավիճակը նրանք անհեստականորեն փոխանցեցին ու պարտադրեցին ամբողջ հայ ժողովրդին։
Սա խուցպա է(3)։
Հայաստանի Հանրապետության սահմադրական իրավունքների ոտնահարման առաջին ուսումնամարզական քայլը, պետություն-ռեզերվացիայի կառավարության կակիստոկրատների կողմից, իրականացվեց 2018 թ․ մայիսին, Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության խախտումով, երբ Վայոց ձորի մարզի Նախիջեւանի սահմանամերձ Խաչիկ գյուղի մերձակայքում հողատարածք հանձնվեց թշնամի պետությանը, ադրբեջանական գերեզմաններ այցելություններ թույլ տալու պատրվակով։
Սահմանադրության մեկ կետի խախտումը հանգեցնում է ամբողջ հիմնարար օրենքի անգործությանը, հետեւաբար, օրակարգում է ՀՀ Սահմանադրության վերականգնման հարցը։ Նախագծողների մտահղացմամբ, անգործունյա Սահմանադրության իրավական եւ իրավաբանական վակուումի այդօրինակ փաստը հետագայում թույլ կտա բոլոր մեղավորներին խուսափել քրեական պատասխանատվությունից՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների եւ ամբողջ հայ ժողովրդի նկատմամբ գործած իրենց հանցանքների համար, մասնավորապես.
- միջազգային ընկերակցության կողմից ձեւավորված ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի բանակցային գործընթացից դուրս գալու եւ Արցախյան հիմնախնդիրը ռազմական ճանապարհով լուծելու համար,
- պատերազմում պարտության, կապիտուլյանտի կարգավիճակ ձեռք բերելու համար,
- ազգի սերուցքի զոհաբերության համար, որը հանգեցրեց բնակչության երեք սերունդների վերարտադրության բացակայությանը,
- Անկախության հռչակագրի պահանջները չկատարելու, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության, օրենքների, իրավական եւ նորմատիվ ակտերի խախտումների համար,
- Հայկական ԽՍՀ միութենական հանրապետության տարածքից ռազմավարական տարածքների եւ հաղորդակցությունների հանձնման համար,
- ԲՈՒՀ-երի եւ գիտական կենտրոնների, ստեղծագործական միությունների փակման համար, նոր ակադեմիական քաղաքի ստեղծման պատրվակով, նապատակ ունենալով հետագայում նրանց պատկանող շահավետ անշարժ գույքն ու տարածքները վաճառելու առեւտրային կենտրոններին եւ հյուրանոցներին,
- այսպես կոչված, մրցույթների միջոցով բյուջետային միջոցների ծախսման ապօրինի սխեմաների համար․ հողատարածքների եւ ճանապարհաշինական աշխատանքների, անտառահատումների, քաղաքների եւ գյուղերի կանաչապատումների անվան տակ,
- Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան իրավունքների խախտումներով, տրանսպորտային միջանցքների բացման միջոցով, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, երեխաների եւ նրանց օրգանների վաճառքի, զենքի, պատմամշակութային ժառանգության իրերի առուվաճառքի լայն ճանապարհ բացելու համար,
- Հայաստանի Հանրապետության ներսում քաոս սերմանելու եւ այլ։
Հետեւաբար, պետություն-ռեզերվացիայի վարչակարգի կողմից ընդունված բոլոր որոշումները, փաստաթղթերը եւ համաձայնագրերը ի սկզբանե չեն կարող ունենալ իրավական հիմք, չեն ընդունվի այ ժողովրդի կողմից եւ հետագայում անվերապահորեն կչեղարկվեն։
Հայաստան Պետությունն (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) իրավասու է հայտարարելու, որ պետություն-ռեզերվացիայի վարչակազմը իրավասու չէ որեւէ որոշում կայացնել Հայ ժողովրդի ճակատագրի, ինչպես նաեւ հայկական քաղաքակրթության այս կամ այն տարածքների վերաբերյալ, այդ թվում՝ պետություն-ռեզերվացիայի տարածքի։
Հայաստան պետության (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) Նախագահ
4 ապրիլի, 2024 թ․
-----------------------
1․ Մերիտոցիդ - հասարակության լավագույն ուժերի միտումնավոր ոչնչացում։
2․ Կակիստոկրատիա - (անգլ. Kakistocracy-ից հին հունական kakiotoc «ամենավատ») - կառավարման համակարգ, որը ղեկավարվում է ամենավատ, ամենաքիչ որակավորում ունեցող եւ ամենաանբարեխիղճ քաղաքացիների կողմից:
3․ Խուցպա - Հատկապես ցինիկ, ստոր, բացահայտ սուտ, ցինիզմի եւ ամբարտավանության գագաթնակետը՝ հակառակորդին կաթվածահար անող։ Երբ զոհին ներկայացնում են, թե դու ինքդ ես ինքնասպանություն գործել։

• 05-04-2024 11:36:48   | Армения  |  Объявления
Внешние акторы вместе со своими внутренними пособниками, развалившие в последние дни    44-дневной войны систему управления Силами самообороны Арцаха и Вооруженными Силами Республики Армения, в ходе выборов 2021 года сохранили Никола Пашиняна в статусе премьер-министра РА для получения удобного исполнителя по ликвидации государства-резервации «Республика Армения», при этом продемонстрировав показную, лживую поддержку в этом вопросе населения Армении.
На днях, в ходе выступления премьер-министра Пашиняна произошло невероятное событие. В своих высказываниях он юридически признал свою нелегитимность:
- было заявлено, что территории четырех так называемых спорных деревень не являются территориями Республики Армения;
- в ходе избрания премьер-министра за него голосовали жители этих деревень.
Если эти деревни не являются территориями Республики Армения, то такие выборы не могут быть легитимными, ибо получается, что за него голосовали с территории другой, вражеской страны, с которой Республика Армения находится в состоянии вооруженного противостояния.
Если эти деревни являются территориями Республики Армения, то налицо факт государственной измены, с соответствующими действиями правоприменения в таких случаях.
В любом из этих случаев данное лицо не обладает какими-либо полномочиями в отношении Республики Армения и требуются соответствующие действия в отношении этого лица.
СУТЬ ВОПРОСА
Сегодня действующая более 100 лет ненаказанная Геноцидальная машина ростовщичества темных сил мирового сообщества, реализуя Меритоцид (1) в отношении армянского народа по всему миру, использует какистократов(2) правительства созданного ими государства-резервации под названием Республика Армения. И это вопреки основополагающим решениям мирового сообщества, на высшем уровне признавшего де-юре и де-факто титул территории государства Армения. Статус капитулянта правительства султана Османской империи они искусственно «присвоили» всему армянскому народу. Это хуцпа (3)!
Первый учебно-тренировочный шаг нарушения конституционных прав в РА со стороны какистократов правительства государства-резервации был реализован в мае 2018 года, когда была нарушена территориальная целостность Республики Армения, т.е. состоялась передача враждебному государству отрезка земли около села Хачик Вайоцдзорской области на границе с Нахичеваном под предлогом посещения азербайджанских кладбищ.
Нарушение одного пункта Конституции приводит к недейственности всего Основного закона, и на повестке дня стоит вопрос о восстановлении Конституции РА.  По замыслу проектантов, подобный факт юридического и правового вакуума недействующей Конституции позволит всем виновникам в дальнейшем уйти от уголовной ответственности за свои злодеяния против граждан Армении и всего армянского народа, а именно:
- за выход из созданного со стороны мирового сообщества переговорного процесса Минской группы ОБСЕ и за решение вопроса Арцаха военным путём;
- за поражение в войне, обретение статуса капитулянта;
- за жертвоприношение цвета нации, приведшее к отсутствию воспроизводства населения на три поколения;
- за невыполнение требований Декларации о независимости, нарушение Конституции, законов, правовых и нормативных актов РА;
- за сдачу стратегических местностей и коммуникаций из состава территории союзной республики Армянской ССР;
- за закрытие вузов, научных центров и творческих союзов под предлогом создания нового академгородка, с намерением дальнейшей продажи ликвидной недвижимости и земельных участков под ТЦ, и отели;
- за незаконные схемы затрат бюджетных средств через т.н. тендеры на земельно-дорожные и строительные работы, за вырубку леса, зеленых насаждений городов и сёл;
- за открытие транспортных коридоров с нарушением суверенных прав РА, в том числе для наркоторговли, продажи детей и их органов, оборота оружия, артефактов историко-культурного наследия;
- за создание внутри страны хаоса и т.д.
Следовательно, все решения, документы и договоренности, принятые администрацией государства-резервации, изначально не могут иметь правовую основу, будут безоговорочно отменены армянским народом и в будущем будут аннулированы.
Государство Армения (Республика Западная Армения) уполномочено заявить, что администрация государства-резервации не уполномочена принимать какие-либо решения касательно судьбы Армянского народа, а также тех или иных территорий ареала армянской цивилизации, включая территорию государства-резервации.
4 апреля 2024 года
(1) Меритоцид - целенаправленное уничтожение лучших сил в обществе.
(2) Какистократия - (анг. Kakistocracy от древнегреческого kakiotoc «худший») – система управления, находящаяся в ведении худших, наименее квалифицированных и самых недобросовестных граждан.
(3) Хуцпа - особо циничная, подлая, наглая ложь. Например, когда жертву представляют так, как будто он сам покончил жизнь самоубийством.