• 21-01-2025 11:46:11   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Այսօր, երբ սրբազան պատերազմ է մղվում մարդկայնության ողջ կենսոլորտի ավերմանը միտված, իր կործանարար հաղթանակը վայելող մակաբույծ համակարգի դեմ, ինչպես երբեք կարևորվում է, որպեսզի մարդու մեջ մարդկայնության բոլոր պահապանները գիտակցեն այս իրողության պատճառները, համատեղեն իրենց էության ողջ ներուժը, հանուն մոլորակի վրա մարդկային արժանապատվությամբ լի կյանքի պահպանմանը։
Հերթական անգամ, երբ օրախնդիր է դարձել հանուն մարդկության սրբազան ընտրություն կատարելու հարցը, Հայքի Քաղաքակրթությունը հայտնվել է մակաբույծ համակարգի ամենակուլ հարձակումների թիրախում։ Եվ այս տիեզերական պատերազմում հազարավոր, միլիոնավոր մարդկանց կյանքի գնով փրկելով իրենց մշակույթը, պատմությունը ինքնությունն ու հայրենիքը, ինչպես և այլ արարչագործ քաղաքակրթությունները, հայքյան քաղաքակրթությունը հատկապես վերջին տարիներին, նույնիսկ, օրերին վերապրեց կատարվածի էության տառապալից ընկալումը։
Եվ այսօր նա իր առաքելությունը տեսնում է ՀԱՅՔԻ շուրջ մոլորակի բոլոր ժողովուրդների միասնության դրսևորման, այդ առաքելության էության ընկալման և մարդկայնության հենքի վրա վեր խոյացած քաղաքակրթության փրկության մեջ։
Փրկությունն անհնար է առանց արարող քաղաքակրթությունների կենսատարածքները մակաբուծության նեխածությունից մաքրագործելու և նրանց ծայրամասեր արտաքսելու։ Մեր արարչագործ քաղաքակրթության կենսատարածքում մակաբույծության հետեւորդներն իրենց  ստորագույն ու դավադիր դրսեւորումներով ներկայանում են Հայաստանի Հանրապետության առաջին դեմքերի եւ նրանց կողմից սնուցվող աղբակերպ քաղաքական դասի տեսքով։ Այս ողջ քաքական աղբակույտը կհայտնվի Հայոց քաղաքակրթական տրիբունալի քրեական դատարանի առջև, հանուն արարչագործ հայկական քաղաքակրթության կենսատարածքի ազատագրման՝ մեր ինքնությանը խորպես խորթ ու նողկալի մակաբույծության ամենայն դրսեւորումներից։
Պատիժը հոգևոր հիգիենայի անհրաժեշտության անբեկանելի խրատ կհանդիսանա հետագա սերունդներին` պաշտպանվելու համար աշխարհաստեղծ օրենքներին հակասող մակաբույծության ցանկացած դրսևորումից:

• 21-01-2025 11:46:11   | Армения  |  Общество
Сегодня, во времена подъёма священной войны против торжествующей паразитической парадигмы, которая стремительно разрушает основу человечности, как никогда важно, чтобы все хранители человеческой сути осознали причины происходящего и объединили свои силы в защиту жизни на планете, наполненной человеческим достоинством.
В очередной раз, в период сакрального выбора для человечества, Цивилизация Айка оказывается на переднем крае атак паразитической системы, жадно пожирающей всё на своём пути. Теряя в этой вселенской войне тысячи и миллионы людей — защитников культуры, истории, сущности, своей родины и других созидающих цивилизаций, она, особенно в последние годы и даже дни, осознала суть происходящего.
Сегодня Цивилизация Айка видит свою миссию в проявлении единства перед собой и всеми народами планеты, в осознании этой сути и действиях по спасению человеческой цивилизации, основанной на принципах человечности.
Спасение невозможно без очищения ареала созидающих цивилизаций от гнили паразитизма и изгнания его на периферию. В ареале нашей созидающей цивилизации адептами паразитизма в самых низких и коварных проявлениях являются первые лица Республики Армения и политический класс, сформированный под их влиянием. Этот политический мусорный класс неизбежно предстанет перед Уголовным Судом Армянского Цивилизационного Трибунала во имя освобождения созидающей Армянской Цивилизации от всех проявлений паразитизма, как явления чуждого и противоестественного.
Наказание будет неотвратимым и станет напоминанием будущим поколениям о важности духовной гигиены для защиты от любых форм паразитизма, противоречащих законам мироздания.