• 21-01-2025 11:46:11   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Այսօր, երբ սրբազան պատերազմ է մղվում մարդկայնության ողջ կենսոլորտի ավերմանը միտված, իր կործանարար հաղթանակը վայելող մակաբույծ համակարգի դեմ, ինչպես երբեք կարևորվում է, որպեսզի մարդու մեջ մարդկայնության բոլոր պահապանները գիտակցեն այս իրողության պատճառները, համատեղեն իրենց էության ողջ ներուժը, հանուն մոլորակի վրա մարդկային արժանապատվությամբ լի կյանքի պահպանմանը։
Հերթական անգամ, երբ օրախնդիր է դարձել հանուն մարդկության սրբազան ընտրություն կատարելու հարցը, Հայքի Քաղաքակրթությունը հայտնվել է մակաբույծ համակարգի ամենակուլ հարձակումների թիրախում։ Եվ այս տիեզերական պատերազմում հազարավոր, միլիոնավոր մարդկանց կյանքի գնով փրկելով իրենց մշակույթը, պատմությունը ինքնությունն ու հայրենիքը, ինչպես և այլ արարչագործ քաղաքակրթությունները, հայքյան քաղաքակրթությունը հատկապես վերջին տարիներին, նույնիսկ, օրերին վերապրեց կատարվածի էության տառապալից ընկալումը։
Եվ այսօր նա իր առաքելությունը տեսնում է ՀԱՅՔԻ շուրջ մոլորակի բոլոր ժողովուրդների միասնության դրսևորման, այդ առաքելության էության ընկալման և մարդկայնության հենքի վրա վեր խոյացած քաղաքակրթության փրկության մեջ։
Փրկությունն անհնար է առանց արարող քաղաքակրթությունների կենսատարածքները մակաբուծության նեխածությունից մաքրագործելու և նրանց ծայրամասեր արտաքսելու։ Մեր արարչագործ քաղաքակրթության կենսատարածքում մակաբույծության հետեւորդներն իրենց  ստորագույն ու դավադիր դրսեւորումներով ներկայանում են Հայաստանի Հանրապետության առաջին դեմքերի եւ նրանց կողմից սնուցվող աղբակերպ քաղաքական դասի տեսքով։ Այս ողջ քաքական աղբակույտը կհայտնվի Հայոց քաղաքակրթական տրիբունալի քրեական դատարանի առջև, հանուն արարչագործ հայկական քաղաքակրթության կենսատարածքի ազատագրման՝ մեր ինքնությանը խորպես խորթ ու նողկալի մակաբույծության ամենայն դրսեւորումներից։
Պատիժը հոգևոր հիգիենայի անհրաժեշտության անբեկանելի խրատ կհանդիսանա հետագա սերունդներին` պաշտպանվելու համար աշխարհաստեղծ օրենքներին հակասող մակաբույծության ցանկացած դրսևորումից:

21-01-2025 11:46:11 | Armenia | Social
Today, in the era of the rising sacred war against the triumphant parasitic paradigm that is rapidly destroying the foundations of humanity, it is more important than ever for all guardians of human essence to recognize the causes of what is happening and unite their forces to protect life on a planet imbued with human dignity.
Once again, during a critical period of sacred choice for humanity, the Civilization of Hayk finds itself at the forefront of the predatory attacks of the parasitic system. Losing thousands and millions of people in this universal war — defenders of culture, history, essence, their homeland, and other creative civilizations — it has, especially in recent years and even days, come to understand the essence of what is happening.
Today, the Civilization of Hayk sees its mission in demonstrating unity to itself and all the peoples of the planet, in understanding this essence, and in acting to save human civilization, founded on the principles of humanity.
Salvation is impossible without cleansing the domain of creative civilizations from the decay of parasitism and pushing it to the periphery. In the realm of our creative civilization, the proponents of parasitism in its vilest and most insidious forms are the leading figures of the Republic of Armenia and the political class they have nurtured. This corrupt political class will inevitably face the Criminal Court of the Armenian Civilizational Tribunal in the name of freeing the domain of the creative Armenian Civilization from all manifestations of parasitism, as a foreign and repugnant phenomenon.
Punishment will be inevitable and will serve as a reminder to future generations of the importance of spiritual hygiene to protect against any forms of parasitism that contradict the laws of the universe.
Martik GASPARYAN
Academician, Doctor of Economic Sciences, Professor
Levon BEKLARYAN
President of the Academy of Sciences of the Republic of Western Armenia (State of Armenia), Civilization Council of Spiritual HAYK,