11-02-2025 11:27:28 | Հայաստան | Հասարակություն
«Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մասնակիցները այցելել են Ucom գլխամասային գրասենյակ, որտեղ հանդիպում են ունեցել ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ։
Այցի ընթացքում պարոն Յիրիկյանն ինտերակտիվ քննարկում է անցկացրել՝ խոսելով «Լավ առաջնորդություն և կառավարում» թեմայի շուրջ և կիսվելով հեռահաղորդակցության և բիզնես ոլորտներում իր մեծ փորձով: Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան քննարկել իրենց նախագծերը, առաջնորդության արդյունավետ ռազմավարությունների վերաբերյալ խորհուրդներ ստանալ և բիզնեսի կայուն աճի սկզբունքները քննարկել:
Անդրադառնալով այցին՝ Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է մենթորության կարևորությունը առաջնորդների հաջորդ սերնդի ձևավորման գործում.
«Ուրախ եմ Ucom-ի գլխամասային գրասենյակում հանդիպելու Ucom Fellowship ծրագրի ստարտափ թիմերի հետ, կիսվելու իմ փորձով, տեղեկանալու ինկուբացիայի ընթացքում նրանց առաջընթացի մասին և պատասխանելու նրանց հարցերին։ Մենք Ucom-ում հավատացած ենք, որ ժամանակակից տեխնոլոգիաները կարող են օգնել շրջակա միջավայրի պահպանմանը և կանաչ ապագա ապահովել հաջորդ սերունդների համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ucom-ի հետ համագործակցությունը Ռալֆ Յիրիկյանի բացառիկ ղեկավարության ներքո լիովին համահունչ է կայուն նորարարությունը զարգացնելու մեր հանձնառությանը: Ռալֆի մարդակենտրոն մոտեցումը ոչ միայն լիովին համապատասխանում է մեր արժեքներին, այլև խորություն է հաղորդում մեր համատեղ ջանքերին՝ մեծացնելով մեր կարողությունը՝ աջակցելու հեռանկարային մտածողություն ունեցող գործարարներին, որոնք պատրաստ են իրենց հետքը թողնել շրջակա միջավայրի պահպանման գործում», - ասել է Իմփաքթ Հաբ Երևանի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը։
Ucom-ի հաղորդակցության թիմը նույնպես հանդիպել է ծրագրի մասնակիցների հետ և անցկացրել է «Լավ PR փորձ» թեմայով սեսիա, որի ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել է արժեքավոր փորձ՝ մեդիա հարաբերությունների, բրենդի դիրքավորման և ռազմավարական հաղորդակցության վերաբերյալ: Քննարկումը ստարտափ թիմերին տրամադրեց գործնական գործիքներ՝ խթանելու իրենց հաղորդակցության հմտություններն ու հանրային իրազեկում ապահովելու իրենց լսարանի շրջանում։
Այս այցը «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի կարևոր մաս է, որը վերահաստատում է Ucom-ի հանձնառությունը երիտասարդ տաղանդներին խրախուսելու և նրանց անհրաժեշտ գիտելիքներով և մենթորությամբ զինելու՝ իրենց գաղափարները կյանքի կոչելու համար:
Ծրագրի շրջանակում թիմերը կշարունակեն մասնակցել անհատական դասընթացների, մենթորության սեսիաների և տարբեր համագործակցությունների։ Նախագծի ավարտին տեղի կունենա պաշտոնական միջոցառում, որի ժամանակ թիմերը կներկայացնեն իրենց մշակած պրոդուկտները, իսկ լավագույն նախագիծը կստանա ֆինանսական մրցանակ, որը կաջակցի նրա աճին և իրականացմանը:

11-02-2025 11:27:28 | Armenia | Social
Participants of the Ucom Fellowship Program recently visited Ucom’s headquarters, where they engaged in an inspiring exchange with Ucom’s, General Director, Ralph Yirikian.
During the visit, Mr. Yirikian led an interactive discussion on Good Leadership and Management, sharing key insights from his extensive experience in the telecommunications and business sectors. Fellows had the opportunity to discuss their projects, receive guidance on effective leadership strategies, and explore the principles of sustainable business growth.
Reflecting on the visit, Ralph Yirikian emphasized the importance of mentorship in shaping the next generation of leaders:
"I am happy to meet Ucom Fellowship Program startup teams in Ucom HQ, to share my experience, learn about the progress they have made during the incubation and answer their questions. We in Ucom strongly believe in technologies and that they are able to help us preserve environment and create a green future for the next generations”, mentioned Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
"Collaborating with Ucom, under the exceptional leadership of Ralph Yirikian, aligns perfectly with our commitment to nurturing sustainable innovation. Ralph's human-oriented approach not only resonates with our values but also adds a profound dimension to our joint endeavor, enhancing our ability to support forward-thinking entrepreneurs who are ready to make a significant environmental impact,” said Impact Hub Yerevan’s CEO Gevorg Poghosyan.
Ucom’s Communication team also hosted a dedicated session on Good PR Practices, offering participants valuable expertise on media relations, brand positioning, and strategic communication. The discussion provided fellows with practical tools to enhance their outreach efforts and build a strong public presence for their initiatives.
The visit served as a significant milestone in the Ucom Fellowship Program, reinforcing Ucom’s commitment to fostering young talent and equipping them with the necessary knowledge and mentorship to bring their ideas to life.
As the program progresses, participants will continue to engage in tailored workshops, mentorship sessions, and collaborative activities, culminating in a pitching event where one standout project will receive a financial award to support its growth and execution.