28-10-2025 11:48:06 | Հայաստան | Հասարակություն
Ucom-ը հանդես է գալիս որպես տեխնոլոգիական գործընկեր՝ Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտ-Հայաստան ՀԿ-ի կողմից հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 1-ը Երևանում անցկացվող «Կառավարում, ռիսկեր և համապատասխանություն արհեստական բանականության և թվային ակտիվների դարում» խորագրով տարեկան միջազգային կոնֆերանսում։
Կոնֆերանսը համախմբում է ներքին աուդիտի, ռիսկերի կառավարման, համապատասխանության և տեղեկատվական անվտանգության ոլորտների ավելի քան 150 մասնագետների և փորձագետների՝ ԱՄԷ-ից, Նիդերլանդներից, Միացյալ Թագավորությունից, Լիբանանից, Սլովենիայից և այլ երկրներից։
Միջոցառման ընթացքում Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանդես կգա ելույթով՝ «Կապից դեպի պատասխանատվություն. հեռահաղորդակցությունը ԱԲ դարաշրջանում» թեմայով՝ ներկայացնելով իր տեսլականը արհեստական բանականության դարաշրջանում հեռահաղորդակցության զարգացումների վերաբերյալ։
«Արհեստական բանականության դարաշրջանը մեզ պարտադրում է վերաիմաստավորել կապի նշանակությունը։ Այսօր կապը միայն տեխնոլոգիա չէ, այլ՝ վստահության, տվյալների պաշտպանության և կիբերանվտանգության համար պատասխանատվություն։ Ucom-ը հավատարիմ է իր առաքելությանը՝ ձևավորելու անվտանգ, առաջադեմ և մարդակենտրոն թվային միջավայր իր բաժանորդների համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՆԱԻ-Հայաստանի 2025թ․ կոնֆերանսի նպատակն է խթանել կորպորատիվ կառավարման լավագույն փորձը՝ արհեստական բանականության ու թվային ակտիվների դարաշրջանում։ Վերջինս իհարկե բիզնեսին ապահովում է լայն հնարավորություններ, բայց միևնույն ժամանակ առաջ է բերում նոր ռիսկեր։ Այստեղ կարևոր է կառավարման ու հսկողական գործառույթների արդյունավետ համագործակցությունը։ Ուստի և կոնֆերանսի նպատակն է ձևավորել հարթակ, որտեղ կոնֆերանսի մասնակիցները կկարողանան ծանոթանալ հայաստանյան և արտասահմանից հրավիրված մասնագետների փորձին, փոխանակել մտքեր ու գտնել հաջողության ճանապարհին իրենց բիզնես միջավայրի համար առավել արժեքավոր ու կիրառելի լուծումներ։ Շնորհակալ ենք մեր գործընկերներին մեզ ու այդպիսով նաև մեր նպատակներին աջակցելու համար», - նշել է «Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ Արա Չալաբյանը:
Տարեկան այս հարթակը նպատակ ունի խթանել գիտելիքների փոխանակումը, աջակցել կառավարման և ռիսկերի կառավարման մշակույթի զարգացմանը, ինչպես նաև բացահայտել նոր հնարավորություններ՝ բիզնեսի թվային փոխակերպման, արհեստական բանականության կիրառության և կիբեռանվտանգության ոլորտներում։
Ucom-ն արդեն երկրորդ տարին է, ինչ՝ որպես գործընկեր աջակցում է կոնֆերանսին, նպաստելով Հայաստանում անվտանգ և վստահելի թվային միջավայրի ձևավորմանը։

• 28-10-2025 11:48:06   | Армения  |  Общество
Компания Ucom выступает технологическим партнером ежегодной международной конференции на тему «Корпоративное управление, риски и соответствие требованиям в эпоху искусственного интеллекта и цифровых активов», организованной общественной организацией «Институт внутренних аудиторов — Армения» и проходящей в Ереване с 31 октября по 1 ноября.
Конференция объединяет более 150 специалистов и экспертов в области внутреннего аудита, управления рисками, соблюдения нормативных требований (комплаенса) и информационной безопасности из ОАЭ, Нидерландов, Великобритании, Ливана, Словении и других стран.
В рамках мероприятия генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян выступит с докладом на тему «От связи к ответственности: телекоммуникации в эпоху искусственного интеллекта», представив свое видение развития телекоммуникационной отрасли в эпоху ИИ.
«Эпоха искусственного интеллекта заставляет нас переосмыслить значение связи. Сегодня связь – это не только технологии, но и ответственность за доверие, защиту данных и кибербезопасность. Компания Ucom остается верной своей миссии – создавать безопасную, современную и ориентированную на человека цифровую среду для своих абонентов», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Цель конференции IIA-Armenia 2025 – продвижение лучших практик корпоративного управления в эпоху искусственного интеллекта и цифровых активов. Эта эпоха, безусловно, открывает перед бизнесом широкие возможности, но вместе с тем порождает и новые риски. Поэтому важно обеспечить эффективное взаимодействие между функциями управления и контроля. Конференция призвана стать платформой, где участники смогут познакомиться с опытом армянских и зарубежных специалистов, обменяться идеями и найти ценные, применимые решения для своих бизнес-сред», — отметил Ара Чалабян, президент ОО «Институт внутренних аудиторов – Армения».
Ежегодная платформа направлена на содействие обмену знаниями, укрепление культуры управления и управления рисками, а также на выявление новых возможностей в области цифровой трансформации, применения искусственного интеллекта и кибербезопасности.
Во второй раз подряд компания Ucom выступает партнером конференции, способствуя развитию безопасной и надежной цифровой среды в Армении.