FLYONE ARMENIA-ն կիրականացնի թռիչքներ Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով
FLYONE ARMENIA-ն՝ Հայաստանի առաջին ազգային ավիաընկերությունը, 2026 թվականի ապրիլի 1-ից սկսում է կանոնավոր չվերթեր իրականացնել Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով։
Երևան–Ամստերդամ–Երևան չվերթերը կկատարվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Ամստերդամի «Սխիպհոլ» (AMS) միջազգային օդանավակայան շաբաթական երկու անգամ՝ չորեքշաբթի և շաբաթ օրերին, ուղևորների համար հարմար չվացուցակով և մատչելի սակագներով։
Նոր ուղղության մեկնարկը էականորեն ընդլայնում է FLYONE ARMENIA-ի եվրոպական թռիչքային աշխարհագրությունը՝ ապահովելով Հայաստանի և Եվրոպայի քաղաքների միջև ավելի լայն, հարմարավետ և հասանելի օդային հաղորդակցություն։
Տոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել flyone.am կայքում կամ FLYONE բջջային հավելվածում։
FlyOne Armenia-ի մասին․
FlyOne Armenia-ն (www.flyone.am) Հայաստանի Հանրապետության առաջատար ավիափոխադրողն է, որը հիմնադրվել է 2021 թվականին: Այն չվերթեր է իրականացնում դեպի ԱՊՀ, Եվրոպայի և Մերձավոր Արևելքի երկրներ շուրջ քսաներեք ուղղություններով, որոնց թիվը գնալով ավելանում է։ Իր գործունեության ընթացքում FlyOne Armenia-ն արդեն փոխադրել է ավելի քան երեք միլիոն ուղևոր: Ընկերության ժամանակակից նավատորմը ամբողջությամբ համապատասխանում է Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և Եվրոպական ավիացիոն անվտանգության գործակալության (EASA) անվտանգության չափանիշներին։

FLYONE ARMENIA, первая национальная авиакомпания Армении, с 1 апреля 2026 года начинает выполнение регулярных рейсов по маршруту Ереван – Амстердам – Ереван.
Рейсы по маршруту Ереван–Амстердам–Ереван будут выполняться из международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт Амстердама «Схипхол» (AMS) два раза в неделю — по средам и субботам, с удобным расписанием и доступными тари
фами для пассажиров.
Запуск нового направления существенно расширяет европейскую маршрутную сеть FLYONE ARMENIA, обеспечивая более широкое, удобное и доступное авиасообщение между Арменией и городами Европы.
Билеты доступны на сайте flyone.am или в мобильном приложении FLYONE.
О компании FlyOne Armenia
FlyOne Armenia (www.flyone.am) — ведущий авиаперевозчик Республики Армения, основанный в 2021 году. Авиакомпания выполняет рейсы по более чем двадцати трём направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока, и их количество продолжает расти. С начала своей деятельности FlyOne Armenia уже перевезла более трёх миллионов пассажиров.
Современный авиапарк компании полностью соответствует стандартам безопасности Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и Европейского агентства авиационной безопасности (EASA).