FLYONE ARMENIA-ն կիրականացնի թռիչքներ Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով
FLYONE ARMENIA-ն՝ Հայաստանի առաջին ազգային ավիաընկերությունը, 2026 թվականի ապրիլի 1-ից սկսում է կանոնավոր չվերթեր իրականացնել Երևան – Ամստերդամ – Երևան երթուղով։
Երևան–Ամստերդամ–Երևան չվերթերը կկատարվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Ամստերդամի «Սխիպհոլ» (AMS) միջազգային օդանավակայան շաբաթական երկու անգամ՝ չորեքշաբթի և շաբաթ օրերին, ուղևորների համար հարմար չվացուցակով և մատչելի սակագներով։
Նոր ուղղության մեկնարկը էականորեն ընդլայնում է FLYONE ARMENIA-ի եվրոպական թռիչքային աշխարհագրությունը՝ ապահովելով Հայաստանի և Եվրոպայի քաղաքների միջև ավելի լայն, հարմարավետ և հասանելի օդային հաղորդակցություն։
Տոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել flyone.am կայքում կամ FLYONE բջջային հավելվածում։
FlyOne Armenia-ի մասին․
FlyOne Armenia-ն (www.flyone.am) Հայաստանի Հանրապետության առաջատար ավիափոխադրողն է, որը հիմնադրվել է 2021 թվականին: Այն չվերթեր է իրականացնում դեպի ԱՊՀ, Եվրոպայի և Մերձավոր Արևելքի երկրներ շուրջ քսաներեք ուղղություններով, որոնց թիվը գնալով ավելանում է։ Իր գործունեության ընթացքում FlyOne Armenia-ն արդեն փոխադրել է ավելի քան երեք միլիոն ուղևոր: Ընկերության ժամանակակից նավատորմը ամբողջությամբ համապատասխանում է Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և Եվրոպական ավիացիոն անվտանգության գործակալության (EASA) անվտանգության չափանիշներին։

• 24-12-2025 11:43:40   | Armenia  |  Press release
FLYONE ARMENIA, Armenia’s first national airline, will launch regular flights on the Yerevan – Amsterdam – Yerevan route starting from April 1, 2026.
The Yerevan–Amsterdam–Yerevan flights will be operated from Zvartnots International Airport to Amsterdam Schiphol International Airport (AMS) twice a week, on Wednesdays and Saturdays, offering a convenient flight schedule and affordable fares for passengers.
The launch of this new destination will significantly expand FLYONE ARMENIA’s European route network, providing broader, more convenient, and accessible air connectivity between Armenia and cities across Europe.
Tickets are available at flyone.am or via the FLYONE mobile app.
About FlyOne Armenia
FlyOne Armenia (www.flyone.am) is the leading air carrier of the Republic of Armenia, established in 2021. The airline operates flights to over twenty-three destinations across the CIS, Europe, and the Middle East — a number that continues to grow. Since the start of its operations, FlyOne Armenia has already carried more than three million passengers. The company’s modern fleet fully complies with the safety standards of the International Air Transport Association (IATA) and the European Union Aviation Safety Agency (EASA).