19-01-2026 19:31:26 | Հայաստան | Հասարակություն
Ucom-ը Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղում հաջողությամբ գործարկել է գերարագ ֆիքսված կապի ցանցը։ Այսուհետ, Զովունու բաժանորդները կարող են միանալ մարզերի համար նախատեսված ֆիքսված կապի բոլոր գործող սակագնային պլաններին՝ օգտվելով ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապից և հեռուստատեսությունից՝ բոլոր ծառայություններն ստանալով մեկ փաթեթով և ավելի մատչելի պայմաններով։
Ցանցի ընդլայնման կապակցությամբ Ucom-ը Զովունու բնակիչների համար նախատեսել է հատուկ առաջարկ, որը կգործի մինչև հունվարի 31-ը ներառյալ։ Մասնավորապես՝ զեղչված Unity 8000 մարզային փաթեթին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում փաթեթից կօգտվեն երեք ամիս անվճար։ Սեփական տների միացումները կիրականացվեն առանց չափագրման վճարի (եթե միացումը չի ենթադրում ցանցի լայնացում)։
«Ucom-ում մենք հետևողականորեն աշխատում ենք Հայաստանի տարբեր բնակավայրերում ժամանակակից և հուսալի կապի ծառայությունների հասանելիությունն ապահովելու ուղղությամբ։ Զովունիում ֆիքսված կապի ցանցի գործարկումը մեզ համար ևս մեկ կարևոր քայլ է այդ ճանապարհին։ Վստահ ենք, որ մեր բաժանորդները կգնահատեն մեր կոնվերգենտ ծառայությունների հարմարավետությունը», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Զովունիում՝ ֆիքսված կապի ցանցի մեկնարկի կապակցությամբ, առաջին բաժանորդին՝ Արտաշես Դանիելյանին, տրամադրվել է Unity 20 000 փաթեթից 6 ամիս անվճար օգտվելու հավաստագիր։
Նշենք, որ 2025 թվականին Ucom-ի ֆիքսված կապի ցանցը հաջողությամբ գործարկվել է Երևանի Հին Ավան և Հաղթանակ թաղամասերում, ինչպես նաև Անաստասավանում, Սիլիկյանում և Եղվարդում։

• 19-01-2026 19:31:26   | Armenia  |  Social
Ucom has successfully launched its high-speed fixed network in the village of Zovuni in Armenia’s Kotayk region. Residents can now subscribe to all regional fixed tariff plans and enjoy a full range of services — high-speed fixed internet, mobile services, and television — bundled into a single, more affordable package.
To mark the network expansion, Ucom has introduced a special promotional offer for Zovuni residents, valid until January 31. Customers who subscribe to the discounted Unity 8000 regional package for a 12-month period will receive the first three months free of charge. Connections for private homes will be provided without a measurement fee, provided that no network extension is required.
“At Ucom, we are committed to expanding access to modern and reliable communication services across communities throughout Armenia. The launch of our fixed network in Zovuni represents another important step toward that goal. We are confident that our subscribers will appreciate the convenience and flexibility of our convergent services,” said Ralph Yirikian, General Director at Ucom.
To celebrate the launch, Ucom awarded its first subscriber in Zovuni, Artashes Danielyan, a certificate granting six months of free access to the Unity 20,000 package.
In 2025, Ucom also expanded its fixed network in several other locations, including Yerevan’s Hin Avan and Haghtanak districts, as well as Anastasavan, Silikyan, and Yeghvard.