Մարտուն Գրիգորյանի հետախուզվող որդին՝ Կամո Գրիգորյանը, կալանավորվել է
1lurer. Մարտուն Գրիգորյանի հետախուզվող որդին՝ Կամո Գրիգորյանը, մեկ տարի անց փաստաբանի հետ ներկայացել է ոստիկանություն և կալանավորվել։ Տեղեկությունը 1lurer.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հունիսի 20-ին քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչությունում տեղեկություններ էին ստացվել, որ ժամը 01։00-ի սահմաններում Գյումրու Հաղթանակի պողոտայում՝ «Հացատուն» սննդի կետի մոտ, մի խումբ անձանց միջև վիճաբանություն և ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել, լսվել էին կրակոցի ձայներ:
ՀՀ ՔՕ 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործությունը), 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը) և 334-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով քաղաքացիական ողորկափող հրազեն, գազային, օդաճնշիչ, սառը կամ նետողական զենք կրելը) հոդվածներով:

• 22-06-2026 11:10:55   | Армения  |  Обзор прессы Диаспоры
1lurer. Сын Мартуна Григоряна, Камо Григорян, спустя год явился в полицию с адвокатом и был арестован. Об этом сообщили в беседе с 1lurer.am в Следственном комитете.
Напоминаем, что 20 июня 2025 года в криминальной полиции Ширакской области поступила информация о том, что около 01:00 на проспекте Победы в Гюмри, возле точки общественного питания «Хацатун», произошла ссора и драка между группой лиц, слышны были звуки выстрелов:
По статьям 195 части 2 пункта 5 Уголовного кодекса РА (физическое воздействие группой лиц), 297 части 3 (хулиганство) и 334 части 1 (незаконное ношение гражданского гладкоствольного огнестрельного, газового, пневматического, холодного или метательного оружия) Уголовного кодекса.