ՀՈՒՆՎԱՐԻ 1-ԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԸ ԵՎ<br /> ՀԱՐԿՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՇԵՄԸ ԿՍԱՀՄԱՆՎԻ 25 ՀԱԶԱՐ<br /> ԴՐԱՄ<br />
ՀՈՒՆՎԱՐԻ 1-ԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԸ ԵՎ
ՀԱՐԿՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՇԵՄԸ ԿՍԱՀՄԱՆՎԻ 25 ՀԱԶԱՐ
ԴՐԱՄ
• 11-10-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հոկտեմբերի 11-ի արտահերթ նիստում ՀՀ Ազգային Ժողովը առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» գործող օրենքում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ օրինագիծը: Ըստ այդմ, կառավարությունը, մասնավորապես, առաջարկում է համաձայն ՀՀ 2008-2010թթ.-ի պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի 2008թ.-ի հունվարի 1-ից նվազագույն ամսական աշխատավարձը սահմանել 25 հազար դրամ (մոտ 73,5 ԱՄՆ դոլար)` ներկայիս 20 հազար դրամի փոխարեն: Դրա հետ կապված առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց նաեւ «Եկամտահարկի մասին» փոփոխություն նախատեսող օրինագիծը, որով հարկման ենթակա եկամուտների նվազագույն շեմը սահմանվում է 25 հազար դրամ:

STARTING FROM JANUARY 1, 2008, MINIMUM MONTHLY SALARY AND<br /> MINIMUM NON-TAXABLE INCOME TO BE FIXED AT 25 THOUSAND DRAMS IN<br /> ARMENIA<br />
STARTING FROM JANUARY 1, 2008, MINIMUM MONTHLY SALARY AND
MINIMUM NON-TAXABLE INCOME TO BE FIXED AT 25 THOUSAND DRAMS IN
• 11-10-2007 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, OCTOBER 11, NOYAN TAPAN. At the October 11 special session, the RA National Assembly passed in first reading the bill on amendments to the Law on Minimum Monthly Salary. The government in particular proposes that in accordance with the RA State Program on Medium-Term Expenditures for 2008-2010, starting from January 1, 2008, the minimum monthly salary be fixed at 25 thousand drams (about 73.5 USD) instead of the current minimum salary of 20 thousand drams. In connection with this, the bill on an amendment to the Law on Income Tax was passed in first reading, under which the minimum non-taxable income has been fixed at 25 thousand drams.