ՀՈՒՆՎԱՐԻ 1-ԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԸ ԵՎ<br /> ՀԱՐԿՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՇԵՄԸ ԿՍԱՀՄԱՆՎԻ 25 ՀԱԶԱՐ<br /> ԴՐԱՄ<br />
ՀՈՒՆՎԱՐԻ 1-ԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ԱՄՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՎԱՐՁԸ ԵՎ
ՀԱՐԿՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՇԵՄԸ ԿՍԱՀՄԱՆՎԻ 25 ՀԱԶԱՐ
ԴՐԱՄ
• 11-10-2007 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հոկտեմբերի 11-ի արտահերթ նիստում ՀՀ Ազգային Ժողովը առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» գործող օրենքում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ օրինագիծը: Ըստ այդմ, կառավարությունը, մասնավորապես, առաջարկում է համաձայն ՀՀ 2008-2010թթ.-ի պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի 2008թ.-ի հունվարի 1-ից նվազագույն ամսական աշխատավարձը սահմանել 25 հազար դրամ (մոտ 73,5 ԱՄՆ դոլար)` ներկայիս 20 հազար դրամի փոխարեն: Դրա հետ կապված առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց նաեւ «Եկամտահարկի մասին» փոփոխություն նախատեսող օրինագիծը, որով հարկման ենթակա եկամուտների նվազագույն շեմը սահմանվում է 25 հազար դրամ:

С ПЕРВОГО ЯНВАРЯ В АРМЕНИИ МИНИМАЛЬНАЯ ЗАРАБОТНАЯ ПЛАТА И<br /> МИНИМАЛЬНЫЙ ПОРОГ ПОДЛЕЖАЩИХ НАЛОГООБЛОЖЕНИЮ ДОХОДОВ СОСТАВИТ 25<br /> ТЫСЯЧ ДРАМОВ<br />
С ПЕРВОГО ЯНВАРЯ В АРМЕНИИ МИНИМАЛЬНАЯ ЗАРАБОТНАЯ ПЛАТА И
МИНИМАЛЬНЫЙ ПОРОГ ПОДЛЕЖАЩИХ НАЛОГООБЛОЖЕНИЮ ДОХОДОВ СОСТАВИТ 25
ТЫСЯЧ ДРАМОВ
• 11-10-2007 20:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 11 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. На внеочередном заседании парламента 11 октября в первом чтении принят законопроект относительно изменений в действующем законе "О минимальной месячной зарплате". В соответствии с этим, правительство, в частности, предлагает, согласно Государственной среднесрочной программе РА на 2008-2010 гг., с 1 января 2008 года установить минимальную месячную зарплату в размере 25 тысяч драмов (около 73,5 долларов США), вместо нынешних 20 тысяч драмов. В связи с этим, в первом чтении принят также законопроект об изменениях в законе "О доходах", по которому минимальный порог доходов, подлежащих налогообложению, устанавливается в размере 25 тысяч драмов.