ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՆԵՐԻ<br /> ՄՐՑԱՎԱՅՐԻ ՀԱՐՑԸ ԿԼՈՒԾԻ ՈՒԵՖԱ-Ի ԿՈՆԳՐԵՍԸ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՆԵՐԻ
ՄՐՑԱՎԱՅՐԻ ՀԱՐՑԸ ԿԼՈՒԾԻ ՈՒԵՖԱ-Ի ԿՈՆԳՐԵՍԸ
• 12-04-2007 15:18:00   | Շվեյցարիա  |  Սպորտ
ԼՈԶԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ապրիլի 12-ին Լոզանում Ուեֆա-ի շտաբ-բնակարանում Եվրոպայի ֆուտբոլի միության ղեկավարները կընդունեն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներին: Հայաստանից հանդիպմանը կմասնակցեն ՀՖՖ-ի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը եւ գործադիր տնօրեն Արման Մինասյանը: Հանդիպմանը կքննարկվի «Եվրո-2008»-ի ընտրական փուլի «Ա» խմբում ընդգրկված Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպումների մրցավայրի հարցը: Անկախ կողմերի ընդունելիք որոշումից, հարցին վերջնական լուծում կտա ապրիլի 18-ին Ուելսի Կարդիֆ քաղաքում կայանալիք ՈւԵՖԱ-ի կոնգրեսը:

ВОПРОС, КАСАЮЩИЙСЯ МЕСТА ВСТРЕЧИ НАЦИОНАЛЬНЫХ СБОРНЫХ<br /> АРМЕНИИ И АЗЕРБАЙДЖАНА ПО ФУТБОЛУ, РЕШИТ КОНГРЕСС УЕФА<br />
ВОПРОС, КАСАЮЩИЙСЯ МЕСТА ВСТРЕЧИ НАЦИОНАЛЬНЫХ СБОРНЫХ
АРМЕНИИ И АЗЕРБАЙДЖАНА ПО ФУТБОЛУ, РЕШИТ КОНГРЕСС УЕФА
• 12-04-2007 15:18:00   |   |  Спорт
ЛОЗАННА, 12 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. 12 апреля в Лозанне в штаб-квартире УЕФА руководители Футбольного союза Европы примут представителей Федераций футбола Армении и Азербайджана. Из Армении в работе встречи примут участие председатель ФФА Рубен Айрапетян и исоплнительный директор Арман Минасян. На встрече будет обсуждаться вопрос о месте встречи национальных сборных Армении и Азербайджана по футболу, которые включены в группу "А". Независимо от решения сторон, окончательное решение будет вынесено на конгрессе УЕФА, который состоится 18 апреля в городе Кардиф (Уэльс).