ՀՈՒՆԱՀՌՈՄԵԱԿԱՆ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ<br /> ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ 98 ՄԱՐԶԻԿՆԵՐ<br />
ՀՈՒՆԱՀՌՈՄԵԱԿԱՆ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ 98 ՄԱՐԶԻԿՆԵՐ
• 16-02-2007 16:32:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 17-18-ին Երեւանի «Աշխատանք» մարզադահլիճում կանցկացվի Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական առաջնությունը, որին մասնացելու են հանրապետության տարբեր մարզերի եւ քաղաքների 98 մարզիկներ: Առաջնության չեն մասնակցի Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի եւ Կոտայքի մարզերը, որոնք հայտ չեն ներկայացրել: Առաջնությունից հետո Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կնախապատրաստվի մարտի 9-ին Բուլղարիայում մեկնարկելիք միջազգային մրցաշարին:

98 SPORTSMEN TO TAKE PART IN YOUTH CHAMPIONSHIP OF<br /> GRECO-ROMAN STYLE WRESTLING OF ARMENIA<br />
98 SPORTSMEN TO TAKE PART IN YOUTH CHAMPIONSHIP OF
GRECO-ROMAN STYLE WRESTLING OF ARMENIA
• 16-02-2007 16:32:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, FEBRUARY 16, NOYAN TAPAN. The youth championship of the Greco-Roman style wrestling of Armenia will be held on February 17-18, at the "Ashkhatank" training ground of Yerevan. 98 sportsmen from different marzes and cities of the republic will take part in the championship. The marzes of Gegharkunik, Vayorts Dzor, Syunik and Kotayk which have not placed orders will not take part in the the championship. After the championship, the youth team of Armenia will prepare for the international tournament to start in Bulgaria on March 9.