ՈՒԵՖԱ-Ի ՎԵՀԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԸՆՏՐՎԵՑ ՆՈՐ ՆԱԽԱԳԱՀ, ԲԱՅՑ<br /> ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԱԴՐԲԵՋԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻ ՀԱՐՑԸ ՉԼՈՒԾՎԵՑ <br />
ՈՒԵՖԱ-Ի ՎԵՀԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԸՆՏՐՎԵՑ ՆՈՐ ՆԱԽԱԳԱՀ, ԲԱՅՑ
ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԱԴՐԲԵՋԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻ ՀԱՐՑԸ ՉԼՈՒԾՎԵՑ
• 26-01-2007 18:12:00   | Գերմանիա  |  Սպորտ
ԴՅՈՒՍԵԼԴՈՐՖ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունվարի 26-ին Դյուսելդորֆում իր աշխատանքն ավարտեց ՈՒԵՖԱ-ի վեհաժողովը: Կազմակերպության անդամ 52 երկրների ներկայացուցիչների քվեարկությամբ 27 ձայն հավաքեց եւ նոր նախագահ ընտրվեց ֆրանսիացի Միշել Պլատինին: Այժմ արդեն նախկին նախագահ Լենարդ Յոհանսոնը (Շվեդիա) ստացավ 23 ձայն: Եվրո-2008-ին խմբային մրցաշարի ծրագրով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների մրցավայրի ընտրության շուրջ քննարկումներ ունեցան 2 երկրների ազգային ֆեդերացիաների նախագահները: Հայաստանն առաջարկեց հանդիպումներն անցկացնել եւ Հայաստանում, եւ Ադրբեջանում, իսկ Ադրբեջանը առաջարկեց 2 հանդիպումն էլ անցկացնել չեզոք դաշտում: Ի վերջո, կողմերը համաձայնության չեկան, եւ հարցը նորից քննարկման կդրվի առաջիկայում: Որոշումը պետք է կայացվի առաջնության մեկնարկից առնվազն 2 ամիս առաջ` մինչեւ հունիսի վերջը:

НА САММИТЕ УЕФА ИЗБРАН НОВЫЙ ПРЕДСЕДАТЕЛЬ, НО ВОПРОС О<br /> ВСТРЕЧАХ АРМЕНИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН НЕ БЫЛ РЕШЕН<br />
НА САММИТЕ УЕФА ИЗБРАН НОВЫЙ ПРЕДСЕДАТЕЛЬ, НО ВОПРОС О
ВСТРЕЧАХ АРМЕНИЯ - АЗЕРБАЙДЖАН НЕ БЫЛ РЕШЕН
• 26-01-2007 18:12:00   | Германия  |  Спорт
ДЮССЕЛЬДОРФ, 26 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. 26 января в Дюссельдорфе завершил свою работу саммит УЕФА. По голосованию представителей 52 стран - членов организации, 27 голосов набрал и был избран новым председателем УЕФА Мишель Платини из Франции. Теперь уже бывший председатель Ленард Йохансон (Швеция) получил 23 голоса. Обсуждения относительно места проведения встречи национальных сборных команд Армении и Азербайджана по программе группового турнира Евро-2008 провели председатели федераций двух стран Армения предложила провести встречи в Армении, а Азербайджан предложил провести обе встречи на нейтральном поле. В конце концов, стороны так и не пришли к соглашению, и вопрос вновь будет вынесен на обсуждение позднее. Решение должно быть принято не позднее, чем за два месяца до начала чемпионата - до конца июня.