ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՆՈՒԿՆԵՐ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԸ ԱՌՈՂՋԱՊԱՀԱԿԱՆ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ<br /> ԴԱՍԸՆԹԱՑՆԵՐ Է ԱՆՑԿԱՑՐԵԼ ԱՐՄԱՎԻՐԻ ՄԱՐԶԻ 6 ԳՅՈՒՂԵՐՈՒՄ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՆՈՒԿՆԵՐ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԸ ԱՌՈՂՋԱՊԱՀԱԿԱՆ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ
ԴԱՍԸՆԹԱՑՆԵՐ Է ԱՆՑԿԱՑՐԵԼ ԱՐՄԱՎԻՐԻ ՄԱՐԶԻ 6 ԳՅՈՒՂԵՐՈՒՄ
• 22-11-2006 18:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը «Համայնքային առողջապահական կրթություն» (ՀԱԿ) ծրագրի շրջանակներում վերջերս համայնքային առողջապահական կրթության դասընթացներ է անցկացրել Արմավիրի մարզի Քարակերտ, Արգինա, Խենիկ, Լեռնագոգ, Դալարիկ եւ Մյասնիկյան գյուղերում: Ինչպես է նշված է «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հիմնադրամից տրամադրած հաղորդագրությունում, տասնօրյա վերապատրաստման դասընթացները վերաբերել են առաջին բուժօգնություն, առողջ ապրելակերպ, երեխայի խնամք, հիգիենա եւ պատվաստումներ, նախածննդյան խնամք, կրծքագեղձի եւ արգանդի վզիկի քաղցկեղի կանխարգելում եւ այլ թեմաների: ՀԱԿ ծրագրի շրջանակներում նշված գյուղերում կազմակերպվել են նաեւ մի շարք ուսուցողական միջոցառումներ նախադպրոցական եւ դպրոցական հաստատություններ հաճախող երեխաների համար:

CHILDREN OF ARMENIA FUND ORGANIZES HEALTH EDUCATION COURSES<br /> IN 6 VILLAGES OF ARMAVIR MARZ <br />
CHILDREN OF ARMENIA FUND ORGANIZES HEALTH EDUCATION COURSES
IN 6 VILLAGES OF ARMAVIR MARZ
• 22-11-2006 18:35:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 22, NOYAN TAPAN. Recently the Children of Armenia Fund (COAF) organized health education courses under the Community Health Education Program in the villages of Karakert, Argina, Khenik, Lernagog, Dalarik and Myasnikian of Armavir marz. According to the fund's press release submitted to NT, the 10-day training courses dealth with such subjects as first medical aid, healthy lifestyle, child care, vaccinations, prentatal care, prevention of breast and cervix uteri cancer, etc. Some instructive events for children of preschool and school age were also held in these villages under the above mentioned program.