ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՄՏԱՀՈԳՎԱԾ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԹՈՒՐՔ<br /> ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ԲԺՇԿԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՏՐԱՄԱԴՐՄԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐՈՎ<br />
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՄՏԱՀՈԳՎԱԾ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԹՈՒՐՔ
ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ԲԺՇԿԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՏՐԱՄԱԴՐՄԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐՈՎ
• 01-11-2006 16:11:00   | Ադրբեջան  |  Միջազգային
ԲԱՔՈՒ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Թուրքիայի կրթության նախարար Հուսեյն Չելիքը մտահոգված է թուրք ուսանողներին, որոնք սովորում են Ադրբեջանում, բժշկական օգնության տրամադրման խնդիրներով: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Թրենդը», նոյեմբերի 1-ին ադրբեջանցի գործընկերոջ` Միսիր Մարդանովի հետ երկկողմ հանդիպման ավարտից հետո ճեպասուլիսի ժամանակ հայտարարել է թուրք նախարարը: Ըստ նրա, ներկայումս Ադրբեջանում պետական եւ մասնավոր գծով ուսանում են մոտ 1500 թուրք ուսանողներ, եւ այսօր լուրջ խնդիր կա անհրաժեշտության դեպքում նրանց բժշկական օգնության ապահովման գործում:

МИНИСТР ОБРАЗОВАНИЯ ТУРЦИИ ОБЕСПОКОЕН ПРОБЛЕМАМИ<br /> ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ТУРЕЦКИМ СТУДЕНТАМ В<br /> АЗЕРБАЙДЖАНЕ<br />
МИНИСТР ОБРАЗОВАНИЯ ТУРЦИИ ОБЕСПОКОЕН ПРОБЛЕМАМИ
ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ТУРЕЦКИМ СТУДЕНТАМ В
АЗЕРБАЙДЖАНЕ
• 01-11-2006 16:11:00   | Азербайджан  |  Международные новости
БАКУ. 1 НОЯБРЯ. НОЯН ТАПАН. Министр образования Турции Гусейн Челик обеспокоен проблемами в предоставлении медицинской помощи турецким студентам, обучающимся в Азербайджане. Об этом, как передает "Тренд", заявил турецкий министр 1 ноября в Баку на брифинге по окончании двусторонней встречи с азербайджанским коллегой Мисиром Мардановым. По его словам, в настоящее время в Азербайджане по государственной и частной линии обучаются около 1500 турецких студентов, и сегодня существует серьезная проблема по обеспечению их медицинской помощью при необходимости.