ՄՏՍ-Ը ԱՍԵԿՈՍԵՆԵՐ Է ՀԱՄԱՐՈՒՄ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ԿՈՆՍՈՐՑԻՈՒՄԻ ԿՈՂՄԻՑ<br /> «ԱՐՄԵՆՏԵԼԻ» ՁԵՌՔ ԲԵՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ<br />
ՄՏՍ-Ը ԱՍԵԿՈՍԵՆԵՐ Է ՀԱՄԱՐՈՒՄ ԱՐԱԲԱԿԱՆ ԿՈՆՍՈՐՑԻՈՒՄԻ ԿՈՂՄԻՑ
«ԱՐՄԵՆՏԵԼԻ» ՁԵՌՔ ԲԵՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ
• 10-10-2006 19:51:00   | Ռուսաստան  |  Միջազգային
ՄՈՍԿՎԱ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ռուսական ՄՏՍ ընկերությունը համոզված է, որ հաղթել է հունական ՕՏԵ ընկերությանը պատկանող «ԱրմենՏել» ընկերության բաժնետոմսերի 90%-ը ձեռք բերելու հայտամրցույթում: Հայտամրցույթի արդյունքները, ՄՏՍ-ի ներկայացուցչի կարծիքով, հայտնի կդառնան մինչեւ շաբաթվա վերջ: «Փորձագետների համոզվածությունը, որ ՄՏՍ-ը կհաղթի հայտամրցույթում, հիմնված է այն փաստի վրա, որ ընկերությունը ռուսական բջջային շուկայի առաջատարն է, այսինքն բավականին շանսեր ունի հաղթանակի համար: Հենց այդ պատճառով էլ մենք մասնակցում ենք հայտամրցույթին»,- «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտարարել է ՄՏՍ ընկերության մամուլի քարտուղար Կիրիլ Ալյավդինը: Նա «ասեկոսեներ» է որակել որոշ ԶԼՄ-ների տարածած այն տեղեկությունը, որ «ԱրմենՏելի» նոր սեփականատեր է դարձել արաբական կոնսորցիումը: Հայտամրցույթի կազմակերպիչները նրա արդյունքների մասին կհայտարարեն շաբաթվա վերջին»,- հավաստիացրել է Ալյավդինը:

МТС СЧИТАЕТ СПЛЕТНЯМИ СООБЩЕНИЯ О ПРИОБРЕТЕНИИ "АРМЕНТЕЛА"<br /> АРАБСКИМ КОНСОРЦИУМОМ<br /> АРАБСКИМ КОНСОРЦИУМОМ
МТС СЧИТАЕТ СПЛЕТНЯМИ СООБЩЕНИЯ О ПРИОБРЕТЕНИИ "АРМЕНТЕЛА"
АРАБСКИМ КОНСОРЦИУМОМ
• 10-10-2006 19:51:00   | Ռուսաստան  |  Международные новости
МОСКВА. 10 ОКТЯБРЯ. НОЯН ТАПАН. Российская компания МТС уверена, что победила в тендере на приобретение принадлежащих греческой компании ОТЕ 90% акций компании "АрменТел". Результаты тендера, по мнению представителя МТС, станут известны до конца недели. "Уверенность экспертов в том, что МТС победит в тендере, основана на том факте, что компания является лидером на российском сотовом рынке, то есть имеет достаточно шансов на победу. Именно по этой причине мы и участвуем в тендере",- заявил радиостанции "Свобода" пресс-секретарь компании МТС Кирилл Алявдин. Он охарактеризовал как "сплетни" распространенную рядом СМИ информацию о том, что новым владельцем "АрменТела" стал арабский консорциум. Организаторы тендера объявят о его результатах в конце недели",- заверил Алявдин.