ԳՐԱԴԱՐԱՆԱՎԱՐԻ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ 35<br /> ԳՐԱԴԱՐԱՆԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆՎԵՑԻՆ ՀՀ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ<br /> ՊԱՐԳԵՎՆԵՐԻ<br />
ԳՐԱԴԱՐԱՆԱՎԱՐԻ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ 35
ԳՐԱԴԱՐԱՆԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆՎԵՑԻՆ ՀՀ ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ
ՊԱՐԳԵՎՆԵՐԻ
• 10-10-2006 19:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանում երրորդ տարին պաշտոնապես նշվող Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ հանրապետության 35 գրադարանավարների հոկտեմբերի 10-ին հանձնվեցին ՀՀ Մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության պարգեւներ: Երեւանի ԽՆկո Ապոր անվան մանկական գրադարանի գրադարանավարուհի Մարինա Կոշկակարյանը, Սուսաննա Մինասյանը (Սյունքի մարզ), Ֆաթմա Խաչատրյանը (Ազգային ժողովի տեղեկատվական վարչության գրադարանային բաժին) եւ Գասպար Գրիգորյանը (Արագածոտնի մարզ) պարգեւատրվեցին նախարարության ոսկե մեդալներով: Հանրապետության 12 գրադարանավարներ ստացան նախարարության պատվոգրեր, իսկ 19-ը` շնորհակալագրեր: Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը նշեց, որ ամեն ինչ պետք է արվի, որպեսզի աստիճանաբար մեծանա գրադարանների դերն ու նշանակությունը, ինչպես նաեւ դրանց գործառույթների շրջանակները: «Չնայած գրադարանների վիճակը այնքան էլ լավ չէ, սակայն հուսով եմ, որ տարեցտարի այդ ոլորտն էլ կզարգանա եւ հետագայում կլուծվեն բոլոր խնդիրները»,- նշեց նախարարը:

В СВЯЗИ С ДНЕМ БИБЛИОТЕКАРЯ 35 БИБЛИОТЕКАМ РЕСПУБЛИКИ<br /> ВРУЧЕНЫ НАГРАДЫ МИНИСТЕРСТВА КУЛЬТУРЫ РА<br />
В СВЯЗИ С ДНЕМ БИБЛИОТЕКАРЯ 35 БИБЛИОТЕКАМ РЕСПУБЛИКИ
ВРУЧЕНЫ НАГРАДЫ МИНИСТЕРСТВА КУЛЬТУРЫ РА
• 10-10-2006 19:00:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 10 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В связи с отмечающимся уже третий год в Армении Днем библиотекаря 10 октября 35 библиотекам республики были вручены награды Министерства культуры и по вопросам молодежи РА. Библиотекарша Ереванской Детской библиотеки имени Хнко Апера Марина Кошкакарян, Сусанна Минасян (Сюникская область), Фатьма Хачатрян (библиотечный отдел информационного управления Национального собрания РА) и Гаспар Григорян (Арагацотнская область) были награждены золотыми медалями Министерства. 12 библиотекарей республики получили грамоты Министерства культуры, а 19 - благодарственные грамоты. Министр культуры Асмик Погосян отметила, что нужно сделать все, чтобы роль и значение библиотек постепенно возросло, а также круг выполняемых ими функций. "Несмотря на то, что состояние библиотек не такое уж благополучное, однако надеюсь, что из года в год эта сфера станет развиваться и в будущем будут решены все существующие проблемы",- отметила министр.