2006 Թ.-ԻՆ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ Է ՄՈՏ 87 ՄԼՆ ԴՐԱՄ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼ<br /> ԱՆՕԹԵՎԱՆՆԵՐԻ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ<br />
2006 Թ.-ԻՆ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ Է ՄՈՏ 87 ՄԼՆ ԴՐԱՄ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼ
ԱՆՕԹԵՎԱՆՆԵՐԻ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
• 12-09-2005 18:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2006թ.-ին առաջին անգամ նախատեսվում է պետական բյուջեից մոտ 87 մլն դրամ (մոտ 193 հազ. ԱՄՆ դոլար) հատկացնել Երեւանում անօթեւան մնացած մարդկանց համար սոցիալական օգնության կենտրոն ստեղծելու նպատակով: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության Հաշմանդամների եւ տարեցների հիմնահարցերի վարչության պետ Ջեմմա Բաղդասարյանը: Նա նշեց, որ կենտրոնում անօթեւանները կբնակվեն մի քանի ամիս, կստանան բժշկահոգեբանական ծառայություն, անվճար սննունդ: Իսկ իրավաբանական, փաստաթղթային եւ մի շարք այլ սոցիալական հարցերի պարզաբանումից հետո նրանց կտեղավորեն պետական խնամատար տարբեր հաստատություններում: Ըստ Ջ.Բաղդասարյանի, կենտրոնը, որը կտեղակայվի Չորրորդ գյուղի թիվ 1 տուն-ինտերնատին կից շինությունում, կսկսի գործել 2007թ.-ի սկզբներից: Իսկ մինչ այդ` արդեն այս ձմռանը, նախատեսվում է վերանորոգել շենքի 2-3 սենյակներ` առավել ծանր պայմաններում գտնվող մարդկանց օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:

NEARLY 87 MLN DRAMS TO BE ALLOCATED IN 2006 FOR PURPOSE OF<br /> FOUNDING CENTER FOR SOCIAL RELIEF TO HOMELESS PEOPLE<br />
NEARLY 87 MLN DRAMS TO BE ALLOCATED IN 2006 FOR PURPOSE OF
FOUNDING CENTER FOR SOCIAL RELIEF TO HOMELESS PEOPLE
• 12-09-2005 18:35:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, SEPTEMBER 12, NOYAN TAPAN. Nearly 87 mln drams (nearly 193 thousand USD) will be allocated for the first time in 2006 for the purpose of founding a center for social relief to homeless people in Yerevan. Noyan Tapan's correspondent was informed about it by Jemma Baghdasarian, Head of the Department on Disabled and Old People's Problems of RA Ministry of Labor and Social Issues. She mentioned that the homeless people will live at the center for several months, will get medical and psychological service, free food there. And after specification of juridical, document and a number of other issues they will enter different state tutorial institutions. According to J.Baghdasarian, the center that will be located in the building attached to the hostel in the Fourth Village will start operating from early 2007. And before it, already this winter, building's 2-3 rooms will be repaired for the purpose of rendering assistance to people living in the hardest conditions.