ՊԱԿԻՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԲԱՆԱԿԻՆ ՀՐԱՄԱՆ Է ՏՎԵԼ ԶԵՆՔ ԿԻՐԱՌԵԼ<br /> ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՏԱՊԱԼԵԼՈՒ ՓՈՐՁԵՐԻ ԴԵՊՔՈՒՄ<br />
ՊԱԿԻՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԲԱՆԱԿԻՆ ՀՐԱՄԱՆ Է ՏՎԵԼ ԶԵՆՔ ԿԻՐԱՌԵԼ
ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՏԱՊԱԼԵԼՈՒ ՓՈՐՁԵՐԻ ԴԵՊՔՈՒՄ
• 15-01-2008 19:16:00   |   |  Միջազգային
ԻՍԼԱՄԱԲԱԴ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Պակիստանի նախագահ Փերվեզ Մուշարրաֆը անվտանգության ուժերին հրաման է տվել առանց նախազգուշացման ոչնչացման կրակ բացել յուրաքանչյուրի վրա, ով կփորձի խախտել փետրվարի 18-ին նախատեսված երկրի խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը: «Դրանք չեն հետաձգվելու: Զինծառայողները հրաման են տացել զենք կիրառելու ընտրությունների տապալման ցանկացած փորձի դեպքում, որ պետք է անցնեն խաղաղ պայմաններում»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը:

ПРЕЗИДЕНТ ПАКИСТАНА ОТДАЛ ПРИКАЗ АРМИИ ПРИМЕНЯТЬ ОРУЖИЕ ПРИ<br /> ПОПЫТКАХ СОРВАТЬ ПАРЛАМЕНТСКИЕ ВЫБОРЫ<br />
ПРЕЗИДЕНТ ПАКИСТАНА ОТДАЛ ПРИКАЗ АРМИИ ПРИМЕНЯТЬ ОРУЖИЕ ПРИ
ПОПЫТКАХ СОРВАТЬ ПАРЛАМЕНТСКИЕ ВЫБОРЫ
• 15-01-2008 19:16:00   |   |  Международные новости
ИСЛАМАБАД, 15 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. Президент Пакистана Первез Мушарраф отдал приказ силам безопасности открывать без предупреждения огонь на поражение по любому, кто попытается нарушить проведение предстоящих 18 февраля парламентских выборов в стране. "Они не будут переноситься на новый срок. Военнослужащие получили приказ применять оружие в случае любых попыток сорвать выборы, которые должны пройти в мирной обстановке", - подчеркнул глава государства.