ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ԽՈՇՈՐ ԷԼԵԿՏՐԱԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԿԻՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ<br /> ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ՄԵՂԱԴՐԱՆՔՈՎ ԴԱՏԱՊԱՐՏՎԵԼ Է ՄԱՀԱՊԱՏԺԻ<br />
ՉԻՆԱՍՏԱՆԻ ԽՈՇՈՐ ԷԼԵԿՏՐԱԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԿԻՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ՄԵՂԱԴՐԱՆՔՈՎ ԴԱՏԱՊԱՐՏՎԵԼ Է ՄԱՀԱՊԱՏԺԻ
• 21-12-2007 15:50:00   | Չինաստան  |  Միջազգային
ՊԵԿԻՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Չինական «Շանհայ էլեկտրիկ գրուպ» խոշոր ընկերության տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Վան Չենմինը մահվան է դատապարտվել կոռուպցիայի մեղադրանքով, հաղորդում է «Սինխուա» գործակալությունը: Նա, ինչպես նաեւ իր երկու գործընկերները, մեղավոր են ճանաչվել մոտ 40 մլն դոլարի անօրինական յուրացման համար Շանհայում հողի օգտագործման իրավունքների բաշխման հետ կապված մեքենայությունների արդյունքում: Իր նախկին գործընկերները` Յան Ցզինբաոն եւ Լու Տյանմինը, արժանացել են համապատասխանաբար ցմահ պատժի եւ 15 տարվա բանտարկության: Նշվում է նաեւ, որ ընկերության նախկին ղեկավարին մահվան վճիռն արձակվել է դատավճռի կատարման հետաձգմամբ: Սովորաբար դա Չինաստանում նշանակում է, որ այն կփոխարինվի ցմահ բանտարկությամբ:

ЭКС-ГЛАВА КРУПНОЙ ЭЛЕКТРОКОМПАНИИ КИТАЯ ПРИГОВОРЕН К<br /> СМЕРНОЙ КАЗНИ ПО ОБВИНЕНИЮ В КОРРУПЦИИ<br />
ЭКС-ГЛАВА КРУПНОЙ ЭЛЕКТРОКОМПАНИИ КИТАЯ ПРИГОВОРЕН К
СМЕРНОЙ КАЗНИ ПО ОБВИНЕНИЮ В КОРРУПЦИИ
• 21-12-2007 15:50:00   | Китай  |  Международные новости
ПЕКИН, 21 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. Бывший председатель совета директоров крупной китайской компании "Шанхай электрик групп" Ван Чэнмин приговорен к смертной казни по обвинению в коррупции, передает агентство Синьхуа. Он, а также двое его подельников были признаны виновными в незаконном присвоении около 40 млн долларов в результате махинаций с распределением прав на использование земли в Шанхае. Бывшие его компаньоны, Ян Цзиньбао и Лу Тяньмин получили пожизненное наказание и 15 лет тюрьмы соответственно. Отмечается также, что смертная казнь экс-руководителю компании была вынесена с отсрочкой исполнения приговора, обычно в Китае это означает, что будет заменено на пожизненный срок.