Հունաստանում շարունակվում է միջոցառումների շարքը նվիրված Վիլյամ
Հույն-Ամերիկյան միությունն ու Աթենքում ՀՀ դեսպանությունը, Հունա-հայկական ուսումնասիրության կենտրոնի հետ համագործակցությամբ, շարունակում են կազմակերպել միջոցառումների շարքը` մեծանուն գրող Վիլիամ Սարոյանի մահվան 30-րդ տարելիցին նվիրված:
Հունիսի 6-ին, Աթենքի Հույն-Ամերիկյան միության թատերասրահում կայացավ, շատ քչերին ծանոթ, ՎԻԼԻԱՄ ՍԱՐՈՅԱՆԸ ԻՐ ԳՈՒՆԱՆԿԱՐՆԵՐԻ ՏԵՍԱՆԿՅՈՒՆԻՑ երեկոն:
Սարոյանի գունանկարների մասին բացատրություններ ներկայացնելով, երեկոյի բացումը կատարեց եւ օրվա բանախոսին ներկայացրեց, հունահայ հասարակական գործիչ, գրող, Հունահայկական ուսումնասիրության կենտրոնի տնորեն` Հովսեփ Քասսեսյանը:
Ապա Սարոյանի գունանկարների պատկերների ցուցադրության ընկերակցությամբ բանախոսեց գեղանկարիչ, Սալոնիկի Արիստոտելիս համալսարանի դասախոս Դիմիտրի Զուրուդիսը: Բանախոսը զուգահեռներ անցացրեց Սարոյանի գրությունների եւ գունանկարների միջեւ, մասնագիտական բացատրություններով հույն հասարակությանը ներկայացրեց մեծանուն գրող Վիլիամ Սարոյանին` իր գունանկարների տեսանկյունից:

The number of events dedicated to the 30th death anniversary of William Saroyan continues in Greece<br />
The number of events dedicated to the 30th death anniversary of William Saroyan continues in Greece
• 08-06-2011 11:30:55   |   |  Culture
The events dedicated to the 30th death anniversary of the great writer William Saroyan are organized by the Armenian Embassy in Athens, American-Greek Union and the center of Armenian-Greek researches. On June 6 an event was organized at the theatre hall of Armenian-Greek Union in Athens, where W. Saroyan was presented in the context of his colours. Giving explanation on Saroyan’s colours, Armenian-Greek social figure, writer, the director of the center of Armenian-Greek researches Hovsep Qaseyan opened the event and presented the speaker. Then the painter, lecturer of Aristoteles University in Salonika Dmitri Zurudis spoke during the event. He made parallels between Saroyan’s’ writings and colours , presented the great writer William Saroyan to the Greek public in the context of his colours.