ՀԿԵ գծային տնտեսության վարպետները և բրիգադիրները կվերապատրաստվեն Գյումրիի պետական տեխնիկական քոլեջում
• 12-12-2011 17:42:35   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գծային տնտեսության 20 վարպետ եւ բրիգադիր կանցնեն կարճատեվ վերապատրաստման դասընթացներ Գյումրիի պետական տեխնիկական քոլեջում: Երեվանի, Վանաձորի, Սեվանի եւ Գյումրու ուղեմասերի աշխատողների վերապատրաստումը տեվելու է երկու շաբաթ, ինչից հետո ՀԿԵ հատուկ հանձնաժողովը կանցկացնի նրանց ատեստավորումը: Նշենք, որ երկաթուղայինների վերապատրաստումն անցնում է համաձայն ՀԿԵ եւ Գյումրիի տեխնիկական քոլեջի միջեվ կնքած պայմանագրի, որի շրջանակներում 2011 թվականի մայիսից վերապատրաստվել է 103 աշխատակից: Նրանց թվում են, մասնավորապես, 12 կայարանապետ, լոկոմոտիվային դեպոների 11 փականագործ, 40 էլեկտրամեխանիկ: Իսկ 2009 թվականին վերապատրաստման դասընթացներ անցել էր ՀԿԵ 91 աշխատող: ՀԿԵ ՓԲԸ հատուկ կարեվորություն է տալիս կարդերի ուսուցման եւ վերապատրաստման, աշխատողների որակավորման բարձրացման հարցերին: Ընկերության աշխատակիցները սովորում են առաջատար հայկական եւ ռուսական բուհերում: Օրինակ, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում ուսուցում է անցնում ՀԿԵ 41 աշխատակից, իսկ Ռոստովի հաղորդակցության ուղիների պետական համալսարանում՝ 17 աշխատակից, որոնցից մեկը՝ ասպիրանտուրայում:

Мастера и бригадиры путевого хозяйства ЮКЖД пройдут переподготовку в Гюмрийском государственном техническом колледже
• 12-12-2011 17:42:35   | Армения  |  Экономика
Группа в составе 20 мастеров и бригадиров путевого хозяйства ЗАО «ЮКЖД» пройдет краткосрочные курсы переподготовки в Гюмрийском государственном техническом колледже. Переподготовка работников ПЧ Еревана, Ванадзора, Севана и Гюмри продлится две недели, а после окончания курсов специальная комиссия ЮКЖД проведет их аттестацию. Отметим, что переподготовка железнодорожников проводится в соответствии с договором между Гюмрийским государственным техническим колледжеми ЗАО «ЮКЖД». В рамках договора с мая 2011 года переподготовку в данном специализированном учреждении прошли 103 железнодорожника, в частности, 12 начальников станций, 11 слесарей локомотивных депо, 40 электромонтеров и электромехаников. А в 2009 году курсы переподготовки прошел 91 сотрудник ЮКЖД. Вопросам обучения и переподготовки кадров, повышения квалификации сотрудников на ЮКЖД уделяется особое внимание. Сотрудники Компании проходят обучение как в ведущих армянских вузах, в частности, Государственном инженерном университете Армении (ГИУА), так и в специализированных российских вузах. Например, в Ростовском государственном университете путей сообщения обучаются 17 сотрудников, один из которых - в аспирантуре, в ГИУА обучение проходит 41 сотрудник.