Ըստ Բակոյ Սահակեանի, եկեղեցի-hասարակութիւն փոխյարաբերութիւնների շարունակական ամրապնդումը հասարակութեան ներդաշնակ զարգացման կարեւոր հիմքերից մէկը
• 19-02-2011 16:14:55   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՓԵՏՐՈՒԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Արցախի Հանրապետութեան Նախագահ Բակոյ Սահակեանը փետրուարի 19-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի թեմական խորհրդի նիստին: 2010 թուականին կատարուած աշխատանքների եւ 2011 թուականի անելիքների մասին տեղեկութիւններ է ներկայացրել Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսեանը: Ինչպէս «ՆՏ»-ին յայտնեցին Արցախի Հանրապետութեան Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատուութեան գլխաւոր վարչութիւնից, Բակոյ Սահակեանն եկեղեցի-hասարակութիւն փոխյարաբերութիւնների շարունակական ամրապնդումը համարել է հասարակութեան ներդաշնակ զարգացման կարեւոր հիմքերից մէկը: Յատուկ ուշադրութիւն է դարձուել նաեւ բանակ-եկեղեցի կապերի խորացման հետ կապուած հարցերին: Նիստին մասնակցել էն Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլեանը, Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարար Սեյրան Օհանեանը, պաշտօնատար այլ անձինք:

Бако Саакян: Последовательное укрепление взаимоотношений церкви и общества одно из важных основ гармоничного развития общества
• 19-02-2011 16:14:55   | Армения  |  Общество
СТЕПАНАКЕРТ, 19 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. 19 февраля Президент Республики Арцах Бако Саакян в Шуши принял участие в заседании епархиального совета Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви. В ходе заседания предводитель Арцахской епархии ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян представил сведения о проделанной в 2010 году работе и планах на 2011 год. Как сообщили «НТ» из Главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах, Бако Саакян посчитал последовательное укрепление взаимоотношений церкви и общества одной из важных основ гармоничного развития общества. На заседании совета особое внимание было уделено также углублению сотрудничества между церквью и армией. В заседании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, министр обороны Республики Армения Сейран Оганян, другие должностные лица.