Վիւասել-մտս-ի գլխաւոր տնօրէնը Եւրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի ուսանողների առջեւ հանդէս եկաւ կառավարման մշակոյթին նուիրուած դասախօսութեամբ
• 10-11-2010 17:24:34   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Կառավարման մշակոյթն այնպիսին` ինչպիսին կիրառւում է Վիւասել-մտս-ում 10-ը նոյեմբերի, 2010թ., Երեւան, Հայաստան. Վիւասել-մտս-ը, «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ընկերութիւնը, տեղեկացնում է, որ ընկերութեան գլխաւոր տնօրէնը Եւրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի ուսանողներին է ներկայացրել կառավարման մշակոյթի կ'ոնցեպցիան այնպիսին` ինչպիսին ընդունուած է Վիւասել-մտս-ում: Դասախօսութեանը մասնակցել է ակադեմիայի` կառավարման, տեղեկատուական տեխնոլոգիաների եւ իրաւաբանական ֆակուլտետների մագիստրատուրայի 40 ուսանող: Ուկնդիրներն առաւել քան ուրախ էին Վիւասել-մտս-ի փորձի` մասնաւորապէս կառավարման առանձնայատկութիւնների վերաբերեալ դասախօսութիւն լսելու հնարաւորութեան եւ, Վիւասել-մտս-ի գլխաւոր տնօրէնին բազմաթիւ հարցեր ուղղելու համար: «Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր լինելը մեծ պատասխանատուութիւն է ոչ միայն բարձրորակ ցանց եւ ծառայութիւններ ապահովելու, այլեւ` հասարակութեան զարգացմանն ընդհանրապէս նպաստելու առումով: Իմացէք, որ այս երկրի ապագայի բանալին ձեր ձեռքում է, եւ դուք էք այն ձեւաւորելու: Վիւասել-մտս-ը ձեզ կը փոխանցի կառավարման սեփական փորձը եւ ամէն կերպ կը սատարի ձեր նախաձեռնութիւնները»,-նշել է Վիւասել-մտս-ի գլխաւոր տնօրէն Ռալֆ Յիրիկեանը: «Ձեզանից շատերը ապագայում պատասխանատու պաշտօններ կստանձնէն, սակայն անհրաժեշտ է յիշել, որ յաջողութիւնը կախուած է ոչ միայն գիտելիքից, այլ նաեւ աշխատակազմի ներսում յարաբերութիւնները ճիշտ հիմքի վրայ դնելու ունակութիւնից: Վիւասել-մտս-ում մենք գտել ենք այն հիմնարար արժէքները, որոնց վրայ հիմնուած է մեր ամենօրեայ գործունէութիւնը. յարգանք, թափանցիկութիւն, որակ, թիմային աշխատանք, հաւատարմութիւն եւ պատասխանատուութիւն: Սրանով ենք մենք առաջնորդւում մեր ընկերութեան ներսում»,-աւելացրել է Ռալֆ Յիրիկեանը: Սա ընկերութեան` Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում Ռալֆ Յիրիկեանի երկրորդ այցն էր ակադեմիայ` որպէս հրաւիրուած դասախօս: 2009 թուականին Վիւասել-մտս-ի եւ ակադեմիայի միջեւ կնքուել է համագործակցութեան յուշագիր, ինչի արդիւնքում ակադեմիայի հինգ ուսանող պրակտիկա է անցել Վիւասել-մտս-ում, աւելի քան 15 ուսանող մասնակցել է Վիւասել-մտս դպրոցի դասընթացներին, Վիւասել-մտս-ի երկու աշխատակից դասախօսութեամբ հանդէս է եկել ակադեմիայում: Կարիերայի զարգացման ծրագրի մէկուկէս տարիների ընթացքում Վիւասել-մտս-ի գլխաւոր տնօրէնը մօտ 54 դասախօսութիւն է անցկացրել աւելի քան 4030 ուսանողի համար: Համագործակցութեան յուշագրեր էն կնքուել ընկերութեան եւ բարձագոյն կրթական մօտ 30 հաստատութեան միջեւ, 19 բաց դռների օր է կազմակերպուել Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների աւելի քան 380 աշակերտի համար: Ընկերութեան շէնքում անցկացուել է Վիւասել-մտս դպրոցի ուսուցողական 4 կուրս, Վիւասել-մտս-ի համապատասխան բաժիններում պրակտիկա է անցել աւելի քան 147 ուսանող, բազմաթիւ այլ միջոցառումներ էն կազմակերպուել ուսանողների համար:

VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered a lecture on management culture for students of the European Regional Academy
• 10-11-2010 17:24:34   | Armenia  |  Press release
Management Culture – as it is practiced in VivaCell-MTS November 10, 2010, Yerevan, Armenia – VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that the General Manager of the Company presented to the students of the European Regional Academy (ERIICTA) the concept of management culture – the way it is practiced in VivaCell-MTS. The lecture was attended by 40 Master’s students from Management, IT and Law faculties of the Academy. The students were excited to have a chance to hear about the experience of VivaCell-MTS on peculiarities of management and directed various questions to its General Manager. “Being Armenia’s leading mobile operator is a big responsibility rest on our shoulders, not only for securing superior-quality network and services to our people but to contribute as well to the development of the society as a whole. You need to know that you hold the key to the future of this Nation and you will be shaping it. VivaCell-MTS will put in the palm of your hands its years of expertise into management to lead and endorse your steps”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian. “Most of you will undertake responsible positions in the future; however you must remember that success depends not only on knowledge, but also on the way you establish your team relations and your communication skills. At VivaCell-MTS we have found the core values which lay at the heart of our daily activities: respect, transparency, quality, teamwork, loyalty and ownership – this is what is practiced unconditionally at all levels of our Company”, added Yirikian. This was the second visit of Mr. Yirikian to the Academy as a guest lecturer in the frames of the Company’s Career Development Project. In 2009 a Memorandum of Understanding was signed between VivaCell-MTS and ERIICTA due to which 5 students of the Academy passed their internship at VivaCell-MTS, more than 15 students participated in VivaCell-MTS School sessions, and 2 Guest Lectures were delivered by VivaCell-MTS employees. During the 1.5 years of the Career Development project about 54 lectures for more than 4030 students were delivered by the General Manager of VivaCell-MTS, Memoranda of Cooperation were signed with about 30 higher educational institutions, 19 Open Door Days were organized for more than 380 students and schoolchildren from Yerevan and the regions, 4 VivaCell-MTS School sessions were held in the premises of the Company, 147 students were hosted for internship in VivaCell-MTS respective units, and much more activities were organized for students.