Սեպտեմբերի 25-ին ժամը 13:00-ին Սիրահարների այգում տեղի կ'ունենայ «Լուսանկարչութիւնը յանուն փոփոխութեանէ խորագրով լուսանկարների» ցուցահանդէսի բացումը
• 23-09-2010 15:07:11   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի եւ Վրաստանի երիտասարդները Եւրասիայ համագործակցութեան հիմնադրամի, Teodor Heuss Kolleg եւ MitOst կազմակերպութիւնների ֆինանսաւորմամբ Getting Involved! 2010 ծրագրի շրջանակներում իրականացնում են Լուսանկարչութիւնը յանուն փոփոխութեան (Photography for a change) ծրագիրը: Ծրագրի հիմնական նպատակն է համախմբել հայ եւ վրացի հասարակութիւններին մէկ գաղափարի շուրջ` բեւեռելով մարդկանց ուշադրութիւնը մեր իրականութեան դրական եւ բացասական կողմերի վրայ եւ խրախուսել նրանց կատարել փոփոխութիւն: Սեպտեմբերի 25-ից 26-ը, ժամը` 13:00 – 20:00 Երեւանի Սիրահարների այգում կայանալիք ցուցահանդէսին այցելուներին կը ներկայացուեն նախագծի ընթացքում հայ եւ վրացի լուսանկարիչների կողմից արուած սիրողական եւ պրոֆէսիոնալ լուսանկարները: Նրանք արտացոլում են մեզ բոլորիս շրջապատող իրականութեան թէ բացասական, թէ դրական կողմերը` ստիպելով տխրել եւ ուրախանալ: Որպէս նախագծի միջմշակութային շփման բաղադրիչ` ցուցահանդէսին ներկաները հնարաւորութիւն կ'ունենան նաեւ համտեսելու Վրացական աւանդական քաղցրաւենիքներ` բերուած նախագծի վրացական կողմի ներկայացուցչի կողմից հէնց Վրաստանից: Լաւագոյն լուսանկարները գնահատելու եւ իր զգացողութիւններով ,տպաւորութիւնների մատեանիէ մէջ կիսուելու է ցուցահանդէսին ներկայ բազմութիւնը ՄԻԱՑԷՔ ՄԵԶ եւ ՄԻԱՍԻՆ ՁԳՏԵՆՔ ԴՐԱԿԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹԻՒՆՆԵՐԻ ՄԵՐ ՇՐՋԱՊԱՏՈՒՄ Սիրով սպասում ենք Ձեզ Յարգանքներով` “լուսանկարչութիւնը յանուն փոփոխութեան” թիմ Նախագծի ինֆորմացիոն հովանաւորներ

The opening of a photo exhibition called ‘Photography for a change’ will take place on September 25th at 13:00 in the Lover’s park
• 23-09-2010 15:07:11   | Armenia  |  Press release
Young people from Armenia and Georgia are implementing a project called “Photography for a change” that was developed in the framework of Getting Involved! 2010 financed by Eurasia Partnership Foundation, Theodor-Heuss-Kolleg (Robert Bosch Stiftung) and MitOst. The main goal of the project is to unite Armenian and Georgian societies under one idea concentrating attention of the people on the positive and negative sides of our reality and motivating them to make a change. Photos taken by Armenian and Georgian amateur and professional photographers during the project will be presented to the audience at the exhibition in the Lover’s park on September 25-26 from 13:00 till 20:00. These photos represent the reality surrounding each of us, depicting both its negative and positive sides, by so upsetting us and making happy. As the intercultural communication element, people at the exhibition will have an opportunity to taste Georgian national sweets that the representative of the Georgian side of the project will bring with her from Georgia. People at the exhibition are supposed to evaluate best photos and share their emotions in the ‘Impressions book’ JOIN US and LET’S LONG FOR POSITIVE CHANGES IN OUR SURROUNDINGS TOGHETHER Waiting for you, With best regards, “Photography for a change” team Info sponsors of the project