Հայաստանեան 10 ընկերութիւններ կմասնակցեն երկրորդ ամենամեայ<br /> Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների տարածաշրջանային միջոցառմանը<br />
Հայաստանեան 10 ընկերութիւններ կմասնակցեն երկրորդ ամենամեայ
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների տարածաշրջանային միջոցառմանը
• 26-10-2009 14:32:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Տեղեկատուական հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ոլորտի Հայաստանեան 10 ընկերութիւններ կմասնակցեն հոկտեմբերի 29-30-ին Թբիլիսիում (Վրաստան) կայանալիք երկրորդ ամենամեայ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների տարածաշրջանային միջոցառմանը: Մասնակից ընկերութիւններից են E-dram, CHS Verisel Service, Strategic Partners, E-works, Spyur, Lime Tech, Margasoft Corp, IDS Design and Technologies, Grant Thornton Amyot, Macadamian AR: Հայաստանեան ընկերութիւնների մասնակցութիւնը միջոցառմանը կազմակերպում եւ համակարգում է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկութիւնների միութիւնը (ԻՏՁՄ)` USAID/CAPS-ի օժանդակությամբ: «Համագործակցութիւն նորարարութեան եւ մրցունակութեան համար» կարգախօսը կրող միջոցառման նպատակն է ստեղծել եւ խթանել Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եւրոպայի, Բալթեան երկրների, Կովկասի եւ Միջին Արեւելքի երկրների պետական եւ մասնաւոր հատուածների, ասոցացիաների եւ ՏՀՏ ոլորտի այլ ընկերութիւնների միջեւ համագործակցութիւնը` նպաստելու նորարարությունն ու մրցունակությունը: Ըստ ԻՏՁՄ-ի մամլոյ ծառայութեան, միջոցառման կամակերպիչներն են Վրաստանի ՏՀՏ Գործարար խորհուրդը եւ Վրաստանի Էլեկտրոնային կառավարութեան զարգացման պետական յանձնաժողովը:

Ten Armenian companies to participate in Second Regional<br /> Georgia IT Innovation Conference<br />
Ten Armenian companies to participate in Second Regional
Georgia IT Innovation Conference
• 26-10-2009 14:32:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, OCTOBER 26, NOYAN TAPAN. 10 information technology companies of Armenia will take part in the Second Regional Georgia IT Innovation Conference to be held in Tbilisi on October 29-30. The Armenian participant companies are E-dram, CHS Verisel Service, Strategic Partners, E-works, Spyur, Lime Tech, Margasoft Corp, IDS Design and Technologies, Grant Thornton Amyot, and Macademian AR. The participation of Armenian companies in the event has been organized and coordinated by the Union of IT Enterprises (UITE) with the assistance of the USAID CAPS Project. The purpose of the conference is to establish and encourage cooperation of the state and private sectors, associations, and companies engaged in the information and communication technology (ICT) sphere of Central and Eastern European, Caucasian, Middle East countries and the Baltic states, and to promote their competitiveness and use of innovations. According to the press service of UITE, the organizers of the conference are the Georgia ICT Business Council and the State Commission of e-Governance Development of Georgia.