Ըստ Տիգրան Դաւթեանի, բիւջէով նախատեսուած ծախսերը 100%-ով<br /> կատարւում են, եւ աշխատավարձի չվճարման դէպքերը բացառւում են<br />
Ըստ Տիգրան Դաւթեանի, բիւջէով նախատեսուած ծախսերը 100%-ով
կատարւում են, եւ աշխատավարձի չվճարման դէպքերը բացառւում են
• 10-07-2009 23:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՅՈՒԼԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Մենք 100%-ով կատարում ենք բիւջէով նախատեսուած ծախսերը եւ աշխատվարձի չվճարման դէպքերը բացառւում են»,- այս մասին յուլիսի 10-ի ասուլիսում յայտնեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթեանը` յաւելելով, որ այսօրուայ դրութեամբ չբաւարարուած որեւէ յայտ չկայ եւ չի էլ լինի, իսկ աշխատավարձերը, կենսաթոշակները, սոցիալական վճարները, այդ թւում` կապիտալ ծախսերը ժամանակին կատարուելու են ինչպէս այս, այնպէս էլ յաջորդ տարի: «Մեզ համար անյայտ տարբեր աղբյուներից չվճարման վերաբերեալ ահազանգեր լինում են, բայց միշտ պարզւում է, որ այդ ահանզանգերն անհիմն են»,- ասաց նախարարը: Ըստ նրա, եթէ որեւէ պետական հիմնարկությունում ժամանակային ուշացումներ լինում են, ապա դա միմիայն տեխնիկական թերությունն է:

According to minister of finance, budgetary expenses<br /> incurred by 100% and cases of salary nonpayment excluded<br />
According to minister of finance, budgetary expenses
incurred by 100% and cases of salary nonpayment excluded
• 10-07-2009 23:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, JULY 10, NOYAN TAPAN. "The budgetary expenses are incurred by 100% and any cases of salary nonpayment are exluded," RA Minister of Finance Tigran Davtian stated at the July 10 press conference, adding that no bid has been rejected so far and will not be rejected in the future, while expenses on salaries, pensions, social payments, including capital expenditures will be incurred in the same way as last year. "We have received alarm calls about nonpayment from various unknown sources, but these calls were unfounded," the minister noted. According to him, even if there have been temporary delays at some state institutions, it was a "technical shortcoming".