Ներսէս Երիցյանը մասնակցել է Զարգացող շուկաների ներդրողների<br /> Ցյուրիխում կազմակերպուած կլոր սեղանին<br />
Ներսէս Երիցյանը մասնակցել է Զարգացող շուկաների ներդրողների
Ցյուրիխում կազմակերպուած կլոր սեղանին
• 27-01-2009 18:20:00   |   |  Տնտեսութիւն
ՑՅՈՒՐԻԽ, 27 ՅՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսէս Երիցյանը յունվարի 27-ին մասնակցել է Ցյուրիխում կազմակերպուած Զարգացող շուկաների ներդրողների կլոր սեղանի աշխատանքներին եւ հանդէս եկել ելոյթով: Ինչպէս նշուած է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարութեան Տեղեկատուութեան եւ հասարակայնութեան հետ կապերի բաժնի հաղորդագրութիւնում, այս միջոցառումը նախորդում է Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովին: Զարգացող շուկաների ներդրողների կլոր սեղանին մասնակցում են աշխարհի տարբեր մայրցամաքների երկրների աւելի քան 200 տնտեսական փորձագետներ, հանրայայտ կազմակերպութիւնների եւ ընկերութիւնների ներկայացուցիչներ: Կլոր սեղանի քննարկումների թեման է` զարգացող շուկաների վրայ գլոբալ տնտեսութեան անկման ազդեցութիւնը, միջոցառման կազմակերպման առաջնային նպատակը` տնտեսական ճգնաժամի հետեւանքով առաջացած մարտահրավերներին դիմակայելու համար կարճաժամկէտ եւ երկարաժամկէտ ներդրումային ծրագրերի շրջանակում նոր գաղափարների, առաջարկութիւնների եը նախագծերի բացայայտումը:

Нерсес Ерицян в Цюрихе принял участие в "круглом столе"<br /> инвесторов развивающихся рынков<br /> инвесторов развивающихся рынков
Нерсес Ерицян в Цюрихе принял участие в "круглом столе"
инвесторов развивающихся рынков
• 27-01-2009 18:20:00   |   |  Экономика
ЦЮРИХ, 27 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. Министр Экономики РА Нерсес Ерицян 27 января в Цюрихе принял участие в "круглом столе" инвесторов развивающихся рынков и выступил с докладом. Как отмечается в сообщении, предоставленном "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Минэкономики РА, это мероприятие предваряет международный экономический форум в Давосе. В работе "круглого стола" участвуют более 200 экономистов, представителей известных организаций и компаний. Тема обсуждений - влияние спада в глобальной экономике на развивающиеся рынки, а главная цель - выявление новых идей, предложений и проектов в рамках краткосрочных и долгосрочных инвестиционных программ по противостоянию вызовам, вызванным экономическим кризисом.