«ՎՏԲ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԲԱՆԿ»-Ի ԵՎ ՀՀ ԱԱԾ-Ի ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹԵԱՄԲ<br /> ՎՆԱՍԱԶԵՐԾՈՒԵԼ Է ԲԱՆԿՈՄԱՏՆԵՐԻՑ 80 ՄԼՆ ԴՐԱՄ ԿԱՆԽԻԿԱՑՐԱԾ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ<br /> ՅԱՆՑԱՒՈՐ ԽՈՒՄԲ<br />
«ՎՏԲ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԲԱՆԿ»-Ի ԵՎ ՀՀ ԱԱԾ-Ի ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹԵԱՄԲ
ՎՆԱՍԱԶԵՐԾՈՒԵԼ Է ԲԱՆԿՈՄԱՏՆԵՐԻՑ 80 ՄԼՆ ԴՐԱՄ ԿԱՆԽԻԿԱՑՐԱԾ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ
ՅԱՆՑԱՒՈՐ ԽՈՒՄԲ
• 08-09-2008 22:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «ՎՏԲ Հայաստան բանկ»-ի եւ ՀՀ Ազգային անվտանգութեան ծառայութեան համագործակցութեան արդիւնքում օգոստոսի վերջերին վնասազերծուել է մի միջազգային յանցաւոր խումբ, որը հասցրել էր կեղծ պլաստիկ քարտերով Հայաստանի բանկոմատներից կանխիկացնել շուրջ 80 մլն դրամ (շուրջ 265 հազ. ԱՄՆ դոլար): Այս մասին սեպտեմբերի 8-ի ասուլիսում յայտնեց «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲ ընկերութեան գլխաւոր տնօրէն, տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը: Նրա խօսքերով, զեղծարարները յայտնաբերուել են բանկի Անվտանգութեան վարչութեան աշխատակիցների կողմից եւ «տաք հետքերով» կալանաւորուել ՀՀ Ազգային անվտանգութեան ծառայութեան աշխատակիցների կողմից: Անդրադառնալով վերջերս «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ»-ի երկու աշխատակիցների ձերբակալման դէպքին, Վ.Օվսյաննիկովը նշեց, որ նրանց մեղավորության մասին կարելի է խօսել միայն դատավճռից յետոյ: «Այդ հարցերում ամէն ինչ միանշանակ չէ. դրսից ցանկացած մարդ կարող է գալ ու դիմում գրել, թէ ես փող եմ գողանում կամ կաշառք վերցնում»,- յաւելեց նա:

INTERNATIONAL CRIMINAL GROUP THAT WITHDREW 80 MILLION DRAMS<br /> FROM CASH MACHINES RENDERED HARMLES AS RESULT OF COOPERATION OF<br /> VTB ARMENIA BANK AND RA NSS<br />
INTERNATIONAL CRIMINAL GROUP THAT WITHDREW 80 MILLION DRAMS
FROM CASH MACHINES RENDERED HARMLES AS RESULT OF COOPERATION OF
VTB ARMENIA BANK AND RA NSS
• 08-09-2008 22:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, SEPTEMBER 8, NOYAN TAPAN. An international criminal group that withdrew about 80 million drams (265 thoousand USD) from Armenian cash machines by means of forged plastic cards was rendered harmless in late August as a result of cooperation of VTB Armenia Bank and the RA National Security Service (NSS), the director general of VTB Armenia Bank Valery Ovsyannikov said at the September 8 press conference. According to him, the forgers were revealed by the employees of the bank's security unit and then were arrested by NSS officers "hot on their trail". As for the recent arrest of two employees of VTB Armenia Bank, V. Ovsyannikov said that he can speak about their guilt only after the court ruling. "Not all is definite in these issues: any person from outside may come and write an application that I stole money or took a bribe," he added.