Ուկոմը «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է
Ucom-ը՝ որպէս տեխնոլոգիական գործընկեր, միացած է «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026» նախաձեռնութեան, որ նպաստում է Հայաստանում սպորտի, ակտիվ ապրելակերպի եւ երիտասարդական համայնքներու զարգացմանը։ Միջոցառումներու անցկացման յաջորդ կանգառը Երեւանն է․ հունիսի 21, Ազատութեան հրապարակ, սկիզբը՝ 10։00։
STREET BALL ARMENIA Հասարակական կազմակերպութիւնը նպատակ ունի զարգացնել փողոցային սպորտի մշակոյթը Հայաստանում՝ այն հասանելի դարձնելով տարբեր համայնքներու երեխաներու ու երիտասարդներու համար: Այս տարի «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ը 6 սպորտաձեւի շուրջ համախմբում է Հայաստանի 11 քաղաքի հարյուրաւոր երեխաներու, պատանիներու եւ երիտասարդներու՝ ցոյց տալով, որ սպորտը կրնայ ապրել ոչ միայն մարզադաշտերու մէջ, այլեւ քաղաքային բաց տարածքներում, բակերում ու հրապարակներում։
Նախաձեռնութեան շրջանակում անցկացուող են բակային ֆուտբոլի 3v3, բասկետբոլի 3x3, սքեյթբորդինգի, բրեյքինգ եւ հիփ-հոփ մրցաշարեր, ինչպես նաեւ սթրիթ - մշակոյթին առնչուող այլ միջոցառումներ։ Ծրագիրը միավորում է սպորտը, երաժշտութիւնը, քաղաքային արվեստը եւ համայնքային էներգիան՝ ստեղծելով միջավայր, ուր երիտասարդները կրնան մրցիլ, շփուիլ, սովորիլ եւ ինքնարտահայտուիլ։
«Ucom-ի համար կարեւոր է աջակցիլ այն նախաձեռնութիւններուն, որոնք տեխնոլոգիական կապի նման միավորում են մարդիկ, համայնքները եւ գաղափարները։ Սթրիթ Բոլ Հայաստանը ձեւաւորած է մի հարթակ, ուր սպորտը կը դառնայ ոչ միայն մրցակցութիւն, այլեւ ընկերութիւն, ինքնավստահութիւն եւ առողջ ապրելակերպի մշակոյթ։ Մենք ուրախ ենք լինել այնտեղ, ուր կա շարժում, արագութիւն, թիմային ոգի եւ զարգացում», - նշած է Ucom-ի գլխաւոր տնօրէն Ռալֆ Յիրիկյանը։

Ucom является технологическим партнером «Кубка Стрит Бол Армения 2026»
Ucom как технологический партнер присоединился к инициативе «Кубок Стрит Бол Армения 2026», которая способствует развитию спорта, активного образа жизни и молодежных сообществ в Армении. Следующая остановка мероприятий — Ереван: 21 июня, площадь Свободы, начало в 10:00.
Общественная организация STREET BALL ARMENIA ставит своей целью развивать культуру уличного спорта в Армении, делая его доступным для детей и молодежи из различных сообществ. В этом году «Кубок Стрит Бол Армения 2026» объединяет сотни детей, подростков и молодежи из 11 городов Армении вокруг 6 видов спорта, демонстрируя, что спорт может существовать не только на спортивных площадках, но и в городских открытых пространствах, дворах и на площадях.
В рамках инициативы проводятся турниры по уличному футболу 3v3, баскетболу 3x3, скейтбордингу, брейкингу и хип-хопу, а также другие мероприятия, связанные с уличной культурой. Программа объединяет спорт, музыку, уличное искусство и общественную энергию, создавая среду, в которой молодежь может соревноваться, общаться, учиться и самовыражаться.
«Для Ucom важно поддерживать инициативы, которые, как и технологическая связь, объединяют людей, сообщества и идеи. Стрит Бол Армения создала платформу, где спорт становится не только соревнованием, но и дружбой, уверенностью в себе и культурой здорового образа жизни. Мы рады быть там, где есть движение, скорость, командный дух и развитие», - отметил генеральный директор Ucom Ральф Ирикия.
Подробности о участии в «Кубке Стрит Бол Армения 2026» можно узнать по следующей ссылке: https://shorturl.at/MCXlJ: