Ուկոմը «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է
Ucom-ը՝ որպէս տեխնոլոգիական գործընկեր, միացած է «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026» նախաձեռնութեան, որ նպաստում է Հայաստանում սպորտի, ակտիվ ապրելակերպի եւ երիտասարդական համայնքներու զարգացմանը։ Միջոցառումներու անցկացման յաջորդ կանգառը Երեւանն է․ հունիսի 21, Ազատութեան հրապարակ, սկիզբը՝ 10։00։
STREET BALL ARMENIA Հասարակական կազմակերպութիւնը նպատակ ունի զարգացնել փողոցային սպորտի մշակոյթը Հայաստանում՝ այն հասանելի դարձնելով տարբեր համայնքներու երեխաներու ու երիտասարդներու համար: Այս տարի «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ը 6 սպորտաձեւի շուրջ համախմբում է Հայաստանի 11 քաղաքի հարյուրաւոր երեխաներու, պատանիներու եւ երիտասարդներու՝ ցոյց տալով, որ սպորտը կրնայ ապրել ոչ միայն մարզադաշտերու մէջ, այլեւ քաղաքային բաց տարածքներում, բակերում ու հրապարակներում։
Նախաձեռնութեան շրջանակում անցկացուող են բակային ֆուտբոլի 3v3, բասկետբոլի 3x3, սքեյթբորդինգի, բրեյքինգ եւ հիփ-հոփ մրցաշարեր, ինչպես նաեւ սթրիթ - մշակոյթին առնչուող այլ միջոցառումներ։ Ծրագիրը միավորում է սպորտը, երաժշտութիւնը, քաղաքային արվեստը եւ համայնքային էներգիան՝ ստեղծելով միջավայր, ուր երիտասարդները կրնան մրցիլ, շփուիլ, սովորիլ եւ ինքնարտահայտուիլ։
«Ucom-ի համար կարեւոր է աջակցիլ այն նախաձեռնութիւններուն, որոնք տեխնոլոգիական կապի նման միավորում են մարդիկ, համայնքները եւ գաղափարները։ Սթրիթ Բոլ Հայաստանը ձեւաւորած է մի հարթակ, ուր սպորտը կը դառնայ ոչ միայն մրցակցութիւն, այլեւ ընկերութիւն, ինքնավստահութիւն եւ առողջ ապրելակերպի մշակոյթ։ Մենք ուրախ ենք լինել այնտեղ, ուր կա շարժում, արագութիւն, թիմային ոգի եւ զարգացում», - նշած է Ucom-ի գլխաւոր տնօրէն Ռալֆ Յիրիկյանը։

Ucom is the technological partner of the "Street Ball Armenia Cup 2026".
Ucom, as a technological partner, has joined the initiative "Street Ball Armenia Cup 2026," which promotes the development of sports, active lifestyles, and youth communities in Armenia. The next stop for the events is Yerevan: June 21, Republic Square, starting at 10:00.
The STREET BALL ARMENIA NGO aims to develop the culture of street sports in Armenia by making it accessible to children and youth from various communities. This year, the "Street Ball Armenia Cup 2026" brings together hundreds of children, teenagers, and young people from 11 cities in Armenia around 6 sports disciplines, demonstrating that sports can thrive not only in stadiums but also in urban open spaces, yards, and squares.
Within the framework of the initiative, 3v3 street football, 3x3 basketball, skateboarding, breaking, and hip-hop competitions are held, as well as other events related to street culture. The program unites sports, music, urban art, and community energy, creating an environment where young people can compete, communicate, learn, and express themselves.
"For Ucom, it is important to support initiatives that, like technological connectivity, unite people, communities, and ideas. Street Ball Armenia has created a platform where sports become not only competition but also friendship, self-confidence, and a culture of healthy living. We are happy to be where there is movement, speed, team spirit, and development," said Ucom's CEO Ralph Yirikian.
For details on participation in the "Street Ball Armenia Cup 2026," visit the following link: https://shorturl.at/MCXlJ: