ԱՄՆ-Ի` ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹԵԱՆ ՅԱՆՑԱԿՑՈՒԹԵԱՆ ՄԷՋ ԿԱՍԿԱԾՎՈՂ ԱՆՁԱՆՑ<br /> ՑՈՒՑԱԿՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՈՒԱԾ Է ԱՒԵԼԻ ՔԱՆ 775 ՀԱԶԱՐ ԱՆՈՒՆ<br />
ԱՄՆ-Ի` ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹԵԱՆ ՅԱՆՑԱԿՑՈՒԹԵԱՆ ՄԷՋ ԿԱՍԿԱԾՎՈՂ ԱՆՁԱՆՑ
ՑՈՒՑԱԿՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՈՒԱԾ Է ԱՒԵԼԻ ՔԱՆ 775 ՀԱԶԱՐ ԱՆՈՒՆ
• 26-10-2007 17:13:00   | ԱՄՆ  |  Միջազգային
ՎԱՇԻՆԳՏՈՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: ԱՄՆ-ի իշխանութիւնների կողմից կազմւող այն անձանց ցուցակում, ովքեր կասկածւում են ահաբեկչութեանը յանցակցելու մէջ, արդէն գրանցուած է աւելի քան 775 հազար անուն: Այս մասին յայտնել է ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի գլխաւոր վերահսկիչ-վերաքննիչ մարմինը` Կառավարութեան հաշուետւութեան ենթակայության վարչութիւնը: Միայն 2004 թուականին այդ ցուցակը, որով պէտք է առաջնորդուեն անվտանգութեան ծառայութիւնները օդանավակայաններում, ծովային նավահանգիստներում եւ ԱՄՆ մուտքի վերգետնեայ կէտերում, համալրուել է 200 հազար անունով: Ինչպէս ընդգծւում է վարչութեան զեկոյցում, միեւնոյն մարդը կարող է ցուցակում յայտնուել մի քանի անգամ ազգանուան սխալ գրութեան պատճառով: Ուստի ահաբեկչական գործունէութեան մէջ կասկածուողների ստոյգ թիւը, հենուելով տուեալների այս շտեմարանի վրայ, չափազանց դժուվար է ասել:

В США В СПИСОК ЛИЦ, ПОДОЗРЕВАЕМЫХ К ПРИЧАСТНОСТИ К<br /> ТЕРРОРИЗМУ, ВНЕСЕНО СВЫШЕ 775 ТЫС ИМЕН<br />
В США В СПИСОК ЛИЦ, ПОДОЗРЕВАЕМЫХ К ПРИЧАСТНОСТИ К
ТЕРРОРИЗМУ, ВНЕСЕНО СВЫШЕ 775 ТЫС ИМЕН
• 26-10-2007 17:13:00   | США  |  Международные новости
ВАШИНГТОН, 26 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В составляемом властями США списке лиц, подозреваемых к причастности к терроризму, значатся уже свыше 775 тыс имен. Об этом сообщил главный контрольно-ревизионный орган Конгресса США - Управление по подотчетности правительства. Только с 2004 года этот список, с которым должны сверяться службы безопасности в аэропортах, морских портах и наземных пунктах въезда в США, пополнился 200 тыс имен. Как подчеркивается в докладе УПП, один и тот же человек может числиться в списке несколько раз из-за ошибок в написании фамилии. Поэтому назвать точное число подозреваемых в террористической деятельности, опираясь на эту базу данных, весьма затруднительно.