ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑԻՆԵՐԻ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊԱԾ ԺՈՂՈՎԻՆ<br /> ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ՆԱԵՒ ՀԱՅ ԱՌԱՔԵԼԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ<br />
ԵՒՐՈՊԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑԻՆԵՐԻ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊԱԾ ԺՈՂՈՎԻՆ
ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ՆԱԵՒ ՀԱՅ ԱՌԱՔԵԼԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑՈՒ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ
• 29-01-2007 18:35:00   |   |  Հասարակութիւն
ԲՈՒԴԱՊԵՇՏ, 29 ՅՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Յունվարի 23-28-ը Բուդապեշտում /Հունգարիա/ կայացել է Եւրոպայի Եկեղեցիների Կոնֆերանսի կողմից կազմակերպուած` «Արի, Սուրբ Հոգի, բուժիր եւ հաշտեցրու Եւրոպան, Քրիստոսի լոյսով լուսավորիր ամբողջ մարդկութեանը» խորագիրը կրող ժողովը: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին յայտնեցին Մայր Աթոռ Սբ. Էջմիածնի Տեղեկատուական համակարգից, ժողովին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագոյն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնութեամբ Հայ Առաքելական Եկեղեցին ներկայացրել է Հունգարիայի եւ Չեխիայի հայոց հոգեւոր հովիւ հոգեշնորհ Բարսեղ վարդապետ Փիլավչյանը:

В ОРГАНИЗОВАННОМ КОНФЕРЕНЦИЕЙ ЕВРОПЕЙСКИХ ЦЕРКВЕЙ СОБРАНИИ<br /> ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ И ПРЕДСТАВИТЕЛЬ АРМЯНСКОЙ АПОСТОЛЬСКОЙ ЦЕРКВИ<br />
В ОРГАНИЗОВАННОМ КОНФЕРЕНЦИЕЙ ЕВРОПЕЙСКИХ ЦЕРКВЕЙ СОБРАНИИ
ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ И ПРЕДСТАВИТЕЛЬ АРМЯНСКОЙ АПОСТОЛЬСКОЙ ЦЕРКВИ
• 29-01-2007 18:35:00   |   |  Общество
БУДАПЕШТ, 29 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. С 23 по 28 января в Будапеште (Венгрия) состоялось организованное Конференцией Европейских церквей собрание под заголовком "Приди, Святой Дух, излечи и примири Европу, освети светом Христа все человечество". Как сообщили "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Первопрестольного Святого Эчмиадзина, в собрании с благословения Католикоса всех армян Гарегина Второго принимал участие представитель Армянской Апостольской церкви, духовный пастырь армян Венгрии и Чехии, архимандрит Барсег Пилавчян.