ԱՌՈՂՋ ՄԱՐՄԻՆ ՈՒՆԵՆԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԺՈՂՈՎՈՒՐԴԸ ՊԵՏՔ Է ՈՒՆԵՆԱ<br /> ԱՌՈՂՋ ՀՈԳԻ,- ԱՍՈՒՄ Է «ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳ» ԳՐՔԻ ՀԵՂԻՆԱԿԸ<br />
ԱՌՈՂՋ ՄԱՐՄԻՆ ՈՒՆԵՆԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԺՈՂՈՎՈՒՐԴԸ ՊԵՏՔ Է ՈՒՆԵՆԱ
ԱՌՈՂՋ ՀՈԳԻ,- ԱՍՈՒՄ Է «ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳ» ԳՐՔԻ ՀԵՂԻՆԱԿԸ
• 08-09-1998 19:20:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 21-րդ դարի աշխարհընկալումը, մարդու եւ ազգի էությունը, ազգային շահը եւ գաղափարախոսությունը, երկրում կարգ ու կանոն հաստատելու ճանապարհները` այս եւ արդիական այլ հարցերի է նվիրված Ռոմեն Եպիսկոպոսյանի «Հայկական համակարգ» գիրքը, որը պատրաստվում է տպագրության: Աշխատության հեղինակի խոսքերով, Հայաստանի նորանկախ հանրապետությունում ազգային միասնականության հասնելու համար առաջին հերթին անհրաժեշտ է ունենալ համապատասխան հայեցակարգ, որը եւ շարադրված է առաջարկվող գրքում: Ըստ նրա, իր հեղինակած գիրքը ոչ միայն գործելու կոչ է, այլեւ պարունակում է պրակտիկ գործունեության հրահանգներ եւ ուղիներ: «Առողջ մարմին` այսինքն, ճիշտ քաղաքականություն եւ էֆեկտիվ տնտեսություն ունենալու համար մեր ժողովուրդը պետք է ունենա առողջ հոգի»,- գտնում է հեղինակը: Ռ. Եպիսկոպոսյանը «Նոյյան տապանի» թղթակցին տեղեկացրեց, որ գիրքը չի հանվելու ազատ վաճառքի. այն տարածվելու է բաժանորդներին, որոնց մի մասը ցանկություն են հայտնել ձեռք բերելով գիրքը եւ ղեկավարվելով աշխատության դրույթներով` իրենց կարողությունների չափով մասնակցել հայկական համակարգի կայացմանը: Հեղինակը հայտնեց նաեւ, որ մոտ օրերս ծրագրված են իր հանդիպումները գրքի ապագա ընթերցողների հետ, որտեղ կքննարկվեն գրքում շարադրված տեսությանն առնչվող հարցեր: Սեպտեմբերի 9-ին նման հանդիպում տեղի կունենա Երեւանի Ճարտարագիտական համալսարանում, իսկ սեպտեմբերի 11-ին` ճարտարապետա-շինարարական ինստիտուտում:

ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ИМЕТЬ ЗДОРОВОЕ ТЕЛО, У НАРОДА ДОЛЖЕН БЫТЬ<br /> ЗДОРОВЫЙ ДУХ, - ЗАЯВЛЯЕТ АВТОР КНИГИ "АРМЯНСКАЯ СИСТЕМА"<br /> " />
ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ИМЕТЬ ЗДОРОВОЕ ТЕЛО, У НАРОДА ДОЛЖЕН БЫТЬ
ЗДОРОВЫЙ ДУХ, - ЗАЯВЛЯЕТ АВТОР КНИГИ "АРМЯНСКАЯ СИСТЕМА"
• 08-09-1998 19:20:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 8 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Мировосприятие 21 века, сущность человека и нации, национальный интерес и идеология, пути установления порядка в стране - этим и другим актуальным вопросам посвящена готовящаяся к изданию книга Ромена Епископосяна "Армянская система". По словам автора этого труда, для достижения национального единства в новонезависимой Армении в первую очередь необходимо иметь соответствующую концепцию, которая и излагается в предлагаемой книге. По его словам, созданная им книга - не только призыв к действию, но и содержит указания и пути практической деятельности. "Для того, чтобы иметь здоровое тело - то есть правильную политику и эффективную экономику, у нашего народа должен быть здоровый дух", - считает автор. Р. Епископосян сообщил корреспонденту "Ноян Тапан", что книга не будет вынесена на широкую продажу: она будет распространяться среди подписчиков, часть которых выразила желание приобрести книгу и, руководствуясь положениями данного труда, по мере своих возможностей, принять участие в формировании армянской системы. Автор сообщил также, что в ближайшие дни запланированы его встречи с будущими читателями книги, в ходе которых будут обсуждаться вопросы, связанные с излагаемой в книге теорией. 9 сентября подобная встреча состоится в Ереванском Инженерном университете, а 11 сентября - в инженерно-строительном институте.