Արցախում արտադրական ոլորտում 2011 թվականին իրականացված աշխատանքների ամփոփում եւ 2012 թվականին նախատեսված ծրագրերի ներկայացում
• 25-01-2012 17:52:15   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտում 2011 թվականին իրականացված աշխատանքներին եւ 2012 թվականին նախատեսված ծրագրերին: Զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը եւ կառույցի ստորաբաժանումների ղեկավարները: Կարեւորելով ոլորտի նշանակությունը մեր հանրապետության զարգացման համար` Նախագահն ընդգծել է այստեղ իրականացվելիք աշխատանքների պատշաճ մակարդակի ապահովման անհրաժեշտությունը եւ այս ուղղությամբ տվել կոնկրետ հանձնարարականներ: Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Были обсуждены работы, осуществленные в 2011 году в сфере производственных инфраструктур Арцаха, и программы на 2012 год
• 25-01-2012 17:52:15   |   |  Экономика
25 января Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное работам, осуществленным в 2011 году в сфере производственных инфраструктур, и программам на 2012 год. С докладами выступили министр производственных инфраструктур Карлен Петросян и руководители подразделений структуры. Отметив важность сферы в деле развития нашей республики, Президент подчеркнул необходимость обеспечения необходимого уровня намеченных работ и дал конкретные поручения в этом направлении. Как сообщает Главное информационное управление Аппарата Президента Республики Арцах, в совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.