Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը<br />
Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը
• 09-07-2010 17:10:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը` համաձայն ԼՂ ժողովրդի կամարտահայտության արդյունքների, եւ պատրաստակամություն չի հայտնել դուրս բերելու իր զինված ուժերը ԼՂՀ օկուպացված տարածքներից: Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը: Այդպիսով նա հերքել է Ադրբեջանի արտգործնախարարի այն հայտարարությունը, թե իբր իր եւ Հայաստանի արտգործնախարարի հուլիսի 16-ին կամ 17-ին Ալմաթիում կայանալիք հանդիպման քննարկման գլխավոր առարկան է լինելու Լաչինից եւ Քելբաջարից հայկական զորքերի դուրս բերումը:

До тех пор, пока Азербайджан не согласился признать статус<br /> Карабаха, не может быть и речи о выводе карабахских сил из каких<br /> бы то ни было территорий<br />
До тех пор, пока Азербайджан не согласился признать статус
Карабаха, не может быть и речи о выводе карабахских сил из каких
бы то ни было территорий
• 09-07-2010 17:10:00   | Армения  |  Политика
ЕРЕВАН, 9 ИЮЛЯ, НОЯН ТАПАН. Ни о каком выводе карабахских сил из каких-либо территорий не может быть и речи до тех пор, пока Азербайджан не согласился признать статус Карабаха в соответствии с результатами волеизъявления народа НК и не заявил о готовности вывести свои вооруженные силы с оккупированных территорий НКР. Об этом заявил заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян. Таким образом Ш.Кочарян опроверг заявление министра иностранных дел Азербайджана о том, что якобы главной темой обсуждения в ходе его встречи с министром иностранных дел Армении 16 или 17 июля в Алматы будет вывод армянских войск из Лачина и Кельбаджара.