Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը<br />
Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը
• 09-07-2010 17:10:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Որեւիցե տարածքից ղարաբաղյան ուժերի դուրս բերման մասին խոսք չի կարող լինել, քանի դեռ Ադրբեջանը չի համաձայնել ընդունել Ղարաբաղի կարգավիճակը` համաձայն ԼՂ ժողովրդի կամարտահայտության արդյունքների, եւ պատրաստակամություն չի հայտնել դուրս բերելու իր զինված ուժերը ԼՂՀ օկուպացված տարածքներից: Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը: Այդպիսով նա հերքել է Ադրբեջանի արտգործնախարարի այն հայտարարությունը, թե իբր իր եւ Հայաստանի արտգործնախարարի հուլիսի 16-ին կամ 17-ին Ալմաթիում կայանալիք հանդիպման քննարկման գլխավոր առարկան է լինելու Լաչինից եւ Քելբաջարից հայկական զորքերի դուրս բերումը:

Withdrawal of Karabakh forces from any territory is out of<br /> question as long as Azerbaijan refuses to recognize status of<br /> Karabakh<br />
Withdrawal of Karabakh forces from any territory is out of
question as long as Azerbaijan refuses to recognize status of
Karabakh
• 09-07-2010 17:10:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, JULY 9, NOYAN TAPAN. The withdrawal of Karabakh forces from any territory is out of the question as long as Azerbaijan refuses to recognize Karabakh's status and expresses no willingness to withdraw its troops from the occupied territories of the Nagorno Karabakh Republic, Deputy Foreign Minister of Armenia Shavarsh Kocharian declared. He thereby refuted the Azerbaijani foreign minister's statement that the withdrawal of Armenian troops from Lachin and Kelbajar regions will allegedly be the main subject of discussion at the meeting between him and the Armenian foreign minister to be held in Almaty on July 16 or 17.