Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին
• 07-05-2012 21:09:12   |   |  Քաղաքական
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին: Ուղերձում ասված է. «Մեծարգո պարոն Օլանդ, Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ֆրանսիայի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր անմիջական ղեկավարությամբ Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովուրդը հաջողությամբ կլուծի հանրապետության առջեւ ծառացած խնդիրները եւ կարձանագրի առաջընթաց տնտեսության բոլոր բնագավառներում: Մենք բարձր ենք գնահատում Ֆրանսիայի Հանրապետության` որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի հավասարակշռված դիրքորոշումը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում, ինչը մեծապես նպաստում է ողջ տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության եւ կայունության պահպանմանն ու ամրապնդմանը: Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում հաջողություններ երկրի նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում»:

Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the President-elect of the French Republic François Hollande
• 07-05-2012 21:09:12   |   |  Politics
On May 7 President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the President-elect of the French Republic François Hollande. The address runs as follows: “Respected Mr. Hollande, On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and myself, I cordially congratulate You on being elected the President of the French Republic. I am confident, that under Your direct rule the fraternal people of France will effectively respond challenges the republic faces and make progress in all spheres of economy. We rate high the stance of the French Republic as the OSCE Minsk Group co-chair country in the settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict, which has a substantial impact on maintenance and strengthening peace, security and stability in the whole region. I once again congratulate You and wish successes in the high and responsible office of the country’s President.”