Բակո Սահակյանը հանդիպեց սպորտի բնագավառի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 27-ին հանդիպում է ունեցել 2012 թվականին բացառիկ հաջողություններ արձանագրած սպորտի բնագավառի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Իր ելույթում Նախագահն անդրադարձել է հանրապետության մարզական կյանքում գրանցված հաջողություններին ու հետագա անելիքներին: Բակո Սահակյանը կարեւորել է ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի դերը ինչպես ազգային գենոֆոնդի, բնակչության առողջության պահպանման ու ամրապնդման, մատաղ սերնդի դաստիարակության, քաղաքացիների ակտիվ հանգստի կազմակերպման, այնպես էլ միջազգային ասպարեզում Արցախը արժանավայել կերպով ներկայացնելու գործում:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաների գալիք Նոր տարին եւ դրամական պարգեւներ հանձնել 2012 թվականի արդյունքներով բարձր ցուցանիշների հասած մի խումբ մարզիկների եւ մարզիչների:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 27-12-2012 16:49:46   |   |  Politics
On 27 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan met a group of sports sphere representatives who registered outstanding successes in 2012.
The President in his speech touched upon the successes registered in the sphere and ways for further development. Bako Sahakyan considered important the role physical culture and sports play in both preserving and strengthening the national gene pool and population health, upbringing the younger generation, as well as for comprehensive development of the individual, organization of the citizens’ active rest and worthy introduction of Artsakh to the international community.
The Head of the State congratulated the attendees on the coming New Year and handed in financial awards to a group of sportsmen and trainers who showed high results in 2012.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, National Assembly speaker Ashot Ghoulyan, prime-minister Ara Haroutyunyan and other officials partook at the event.