Համագործակցության հուշագիր ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, ԴԱՆ Միության և «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի միջև
• 26-03-2013 16:52:32   | Հայաստան  |  Մշակույթ
2013 թվականի սեպտեմբերի 18-20-ին կայանալիք Հայաստանի երկրորդ միջազգային բուժքույրական համագումարին ընդառաջ, 2013 թվականի մարտի 26-ին, ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, Հայաստանի դեղ արտադրողների և ներմուծողների միության և «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի ներկայացուցիչների միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր։
Համագործակցության հուշագիրը նպատակ ունի էլ ավելի ամրապնդել ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի և ԴԱՆ Միության միջև նկատելի համագործակցությունը։
Հուշագիրը նպատակ ունի նպաստելու.
ԴԱՆ Միության անդամ դեղագործական կազմակերպություններում ուսանողների արտադրական պրակտիկայի անցկացմանը։
ԴԱՆ Միության ինտերնետային կայքում երիտասարդ մասնագետների տվյալների բազայում ուսանողների ինքնակենսագրականների տեղադրմանը։
Եվրոպական միության պատշաճ գործունեության չափանիշների վերաբերյալ համապատասխան մասնագիտական վերապատրաստման դասընթացների անցկացմանը
«Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնում։
Երեք կառույցների միջև համագործակցությանը՝ գիտահետազոտական աշխատանքների և տարբեր ուսումնասիրությունների անցկացման գործընթացներում։
Միջազգային հեղինակավոր բուհերի և գիտական կենտրոնների հետ կապերի հաստատմանը և համագործակցության զարգացմանը։
Երեք կազմակերպությունների մասնագետների գիտական հոդվածների և հետազոտությունների տպագրությանը ԴԱՆ Միության «Ֆարմա» դեղագործական գիտագործնական հանդեսում:
Համագործակցության հուշագրով նախատեսված ծրագրերի իրականացման շրջանակներում կողմերը ամրագրում են փոխադարձ պարտավորություններ ու գործողություններ:

Cooperation memorandum between Yerevan State Armenian-American Medical College ''Erebouni'' of the Ministry of Health of RA, MPI Union and “GXP” Centre of Excellence
• 26-03-2013 16:52:32   | Armenia  |  Culture
Ahead of the second international nursing congress of Armenia (18-20 September 2013), a cooperation memorandum was signed between the representatives of Yerevan State Armenian-American Medical College ''Erebouni'' of the Ministry of Health of RA, Medicine Producers and Importers Union of Armenia and "GXP" Centre of Excellence on March 26, 2013.
The cooperation memorandum aims to strengthen cooperation between the Yerevan State Armenian-American Medical College ''Erebouni'' of the Ministry of Health of RA, "GXP" Centre of Excellence and MPI Union.
Students' passing manufacturing practice in the pharmaceutical companies which are members of MPI Union;
Setting students CVs in the young specialists' database of MPI Union website;
Holding professional trainings on EU GMP standards in "GXP" Centre of Excellence;
Cooperation between the 3 companies in research works and study processes;
Development of cooperation and establishment of contacts with leading international universities and scientific centers.
Publication of scientific articles and researches of the specialists of the 3 companies in the pharmaceutical scientific magazine "Pharma".