Համագործակցության հուշագիր ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, ԴԱՆ Միության և «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի միջև
• 26-03-2013 16:52:32   | Հայաստան  |  Մշակույթ
2013 թվականի սեպտեմբերի 18-20-ին կայանալիք Հայաստանի երկրորդ միջազգային բուժքույրական համագումարին ընդառաջ, 2013 թվականի մարտի 26-ին, ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, Հայաստանի դեղ արտադրողների և ներմուծողների միության և «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի ներկայացուցիչների միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր։
Համագործակցության հուշագիրը նպատակ ունի էլ ավելի ամրապնդել ՀՀ առողջապահության նախարարության Երևանի հայ-ամերիկյան Էրեբունի պետական բժշկական քոլեջի, «Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնի և ԴԱՆ Միության միջև նկատելի համագործակցությունը։
Հուշագիրը նպատակ ունի նպաստելու.
ԴԱՆ Միության անդամ դեղագործական կազմակերպություններում ուսանողների արտադրական պրակտիկայի անցկացմանը։
ԴԱՆ Միության ինտերնետային կայքում երիտասարդ մասնագետների տվյալների բազայում ուսանողների ինքնակենսագրականների տեղադրմանը։
Եվրոպական միության պատշաճ գործունեության չափանիշների վերաբերյալ համապատասխան մասնագիտական վերապատրաստման դասընթացների անցկացմանը
«Ջի Էքս Պի» Գերազանցության Կենտրոնում։
Երեք կառույցների միջև համագործակցությանը՝ գիտահետազոտական աշխատանքների և տարբեր ուսումնասիրությունների անցկացման գործընթացներում։
Միջազգային հեղինակավոր բուհերի և գիտական կենտրոնների հետ կապերի հաստատմանը և համագործակցության զարգացմանը։
Երեք կազմակերպությունների մասնագետների գիտական հոդվածների և հետազոտությունների տպագրությանը ԴԱՆ Միության «Ֆարմա» դեղագործական գիտագործնական հանդեսում:
Համագործակցության հուշագրով նախատեսված ծրագրերի իրականացման շրջանակներում կողմերը ամրագրում են փոխադարձ պարտավորություններ ու գործողություններ:

Меморандум о сотрудничестве между Союзом ПИЛ, Ереванским государственным армяно-американским медицинском колледжом “Эребуни” МЗ РА и Центром Отличия "Джи Экс Пи"
• 26-03-2013 16:52:32   | Армения  |  Культура
В предверии Второго международного медсестринского Съезда Армении, запланированного на 18-20 сентября 2013-ого года, 26 марта 2013 представители Союза производителей и импортеров лекарств Армении, Центра Отличия "GXP" и Ереванского государственного армяно-американского медицинского колледжа “Эребуни” МЗ РА подписали меморандум о сотрудничестве.
Меморандум о сотрудничестве направлен на дальнейшее укрепление партнерства между Ереванским государственным армяно-американским медицинском колледжом “Эребуни” МЗ РА, Центром Отличия "GXP" и Союзом ПИЛ.
Цель меморандума способствовать:
проведению производственной практики студентов в фармацевтических компаниях-членах Союза ПИЛ,
установлению автобиографий студентов в базе данных молодых специалистов на сайте Союза ПИЛ,
проведению соответствующих курсов профессиональной подготовки о стандартах ЕС GxP (надлежащая производственная практика) в Центре отличия "GXP",
сотрудничеству между тремя структурами в процессах проведения различных научно-исследовательских работ,
утверждению связей и развитию сотрудничества с престижными международными университетами и исследовательскими центрами,
печати научных статей и исследований специалистов трех организаций в фармацевтическом научно-практическом журнале "Фарма" Союза ПИЛ.
В рамках реализации программ предусмотренных меморандумам о сотрудничестве стороны зафиксировали взаимные обязательства и действия.