ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է Երևան քաղաքի ընտրողների ցուցակը. ընտրողների վերջնական թիվը 816475 է
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 11-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն ՀՀ ոստիկանությունը համացանցում տեղադրել է Երևան քաղաքի ընտրողների ցուցակը (www.police.am կայքի ԸՆՏՐՈՂՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿ բաժնում ընտրողների, ինչպես և ընտրատեղամասային կենտրոնների ցուցակները զետեղված են ներբեռնելու հնարավորությամբ):
Ընտրողների վերջնական թիվը 816475 է, որից շուրջ 3000-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն չունեցող և ընտրելու իրավունք ունեցող անձինք են:
ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձինք ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ժամանակ ընտրելու իրավունք չեն ունեցել:
ՀՀ Նախագահի 2013 թվականի փետրվարի 18-ի ընտրությունների ժամանակ Երևան քաղաքի ընտրողների թիվը կազմել է 813502, որից 810.925 ընտրող ընդգրկված են եղել հիմնական ցուցակում, 2577 ընտրող` լրացուցիչ ցուցակներում:
Այսպիսով, Երևան քաղաքի ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող ընտրողների թիվը ՀՀ Նախագահի ընտրություններից հետո չի աճել, իսկ 26.03.2013 թ. հրապարակված Երևան քաղաքի ընտրողների թվի համեմատ (817814) ընտրողների վերջնական թիվը նվազել է   1339-ով:

Полиции Республики Армения опубликовала список избирателей города Еревана: окончательное число избирателей составляет 816475
03-05-2013 13:25:00 | Армения | Право
В соответствии с частиью 2 статьи 11 Избирательного кодекса Республики Армения, полиция РА в интернете разместила список избирателей города Еревана (списки избирателей, а также избирательных участков размещены в разделе СПИСОК ИЗБИРАТЕЛЕЙ сайта www.police.am с возможностью скачивания).
Окончательное число избирателей составляет 816475, из которых около 3000 граждан – лица, не имеющие гражданства Республики Армения, но имеющие избирательное право.
Лица, не имеющие гражданства РА, не имели права голосовать во время выборов президента РА.
Число избирателей города Еревана во время президентских выборов, состоявшихся 18-го февраля 2013 года, составило 813502, из которых 810925 избирателей были включены в основные списки, а 2577 избирателей – в дополнительные.
Таким образом, число избирателей, являющихся гражданами Республики Армения, после президентских выборов не увеличилось,
напротив, по сравнению с числом избирателей, опубликованным 26-го марта 2013 года (817814) окончательное число избирателей сократилось на 1339.