«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը ձեռք է բերել «Շեն-կոնցեռն»-ի 6-րդ թողարկման անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ողջ փաթեթը
• 13-12-2010 16:18:31   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ձեռք է բերել «Շեն-կոնցեռն» ՓԲԸ-ի 6-րդ թողարկման անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ողջ փաթեթը, դրանով իսկ ֆինանսավորելով կորպորատիվ հաճախորդին ներդրոումային շուկայի գործիքների միջոցով: Պարտատոմսերի շրջանառությունը 3 տարի է, եկամտաբերությունը 13%, անվանական արժեքը 10 000 ՀՀ դրամ, քանակը` 150 000 հատ: Սույն գործարքի արդյունքում «Շեն-կոնցեռն» ՓԲԸ-ին տրամադրվել է մոտավորապես 1.5 մլրդ ՀՀ դրամ, գործունեության զարգացման, մասնավորապես Հայաստանի Հանրապետությունում գիպսի հանքարդյունահանման եւ վերամշակման նախագծի իրականացման համար: «Շեն-կոնցեռն» ՓԲԸ-ի պարտատոմսերը առեւտրին թույլատրելու նպատակով 2010թ. դեկտմբերի 3-ին ՀՀ Կենտրոնական Բանկը գրանցեց «Առեւտրի Ազդագիրը», իսկ 2010թ. դեկտեմբերի 13-ից տվյալ պարտատոմսերը առեւտրի համար կներառվեն ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Հայաստան Ֆոնդային բորսայի Bbond ցուցակում: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ -ի Գովազդի եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժին

«Банк ВТБ (Армения)» приобрел полный пакет шестого размещения купонных номинальных облигаций «Шен концерн»
• 13-12-2010 16:18:31   | Армения  |  Пресс-релизы
ЗАО Банк ВТБ (Армения) приобрел полный пакет шестого размещения купонных номинальных облигаций ЗАО «Шен концерн», тем самым, предоставив финансирование корпоративному клиенту через инструменты инвестиционного рынка. Срочность облигаций 3 года, доходность 13%, номинальная стоимость 10 000 драмов РА, количество 150 000 штук, В результате данной сделки ЗАО «Шен Концерн» было предоставлено более 1.5 млрд. драм на развитие деятельности, в частности, осуществления проекта по добыче и переработке гипса в Республике Армения. С целью допуска к торгам облигаций ЗАО «Шен концерн» Центральный Банк РА 03 декабря 2010 г. зарегистрировал “Торговый проспект эмиссии”, а с 13 декабря 2010г. данные облигации будут включены в список Bbond для торгов на Фондовой бирже НАСДАК ОЕМЕКС Армения. «Банк ВТБ (Армения)» Отдел рекламы и связей с общественностью