Այսօր ավարտվում է Արեւմտեան Հայաստանի Խորհրդարանի ձեւավորումն ապահովող առցանց քվեարկությունը
Այսօր` 2013 թ. նոյեմբերի 30-ին  ավարտվում է Արեւմտեան Հայաստանի Խորհրդարանի ձեւավորման հերթական փուլը` առցանց քվեարկությունը: Այս պահի տվյալներով քվեարկությանը մասնակցել են հազարավոր ընտրողներ` աշխարհի շուրջ 35 երկրներներց:
Քվեարկությունը կատարվում է միայն առցանց` http://www.western-armenia-election.org/votes/Consultation2013.php հղումով: Այստեղ կարելի է գրանցվել եւ ծանոթանալ պատգամավորության թեկնածուների ցանկը:
Ստորեւ ներկայացնում ենք Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային Խորհրդի տարածած մամլո հաղորդագրությունը:
ՀՐԱՎԵՐՔ  ՔՎԵԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
Արեւմտեան Հայաստանի պատմութեան մեջ առաջին անգամ հայ ժողովուրդը հրավիրվում է մասնակցելու օրենսդրական նախաձեռնութեան՝ ընտրութիւնների, որի նպատակն է ստեղծել` Արեւմտեան Հայաստանի Ազգային Ժողով (Խորհրդարան):
Իսկապես մեծ պատիվ եւ հպարտութիւն է, այն կարողութիւնը, որ մենք միասին կառուցենք առաջին պետական կառույցը, որն արդեն կազմված կլինի Ազգային Խորհրդից եւ Կառավարութիւնից, չնայած որ՝ մեր ավանդական տարածքները բռնազավթված են:
Քվեարկութեան կարգը պարզեցվել է, որպեսզի շատերը հնարավորութիւն ունենան մասնակցելու ընտրութիւններին:
http://www.western-armenia-election.org/votes/Consultation2013.php
1) Սեղմեք ցուցակի վրա, որպեսզի ծանոթանաք  պատգամավորութեան թեկնածուների ցուցակի հետ:
2) Գրանցվեք  եւ մասնակցեք, եթե դուք կողմ եք կամ դեմ պատգամավորութեան թեկնածուների ցուցակին:
3) Դուք կարող եք ձեռնպահ մնալ, ձեր քվեարկութիւնը միեւնույնն գրանցվելու է:
Ընտրութիւնները տեղի կունենան 2013 թվականի  նոյեմբերի 22-ին ժամը 08:00-ից մինչեւ 2013 թվականի դեկտեմբերի 1-ը 00:00:
Ընտրութիւնների արդիւնքները կ՛հաստատվեն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից եւ կ՛հրատարակվեն երեքշաբթի՝ 2013 թվականի դեկտեմբերի 17-ին:

The Online Voting for the National Assembly (Parliament) of Western Armenia Ends Today
On November 30 the online voting for the Western Armenia Parliament is coming to its end. Thousands of people have voted from 35 different countries. The voting is done only online: http://www.western-armenia-election.org/votes/Consultation2013.php. Follow the link for registration and further information about the list of the candidates.
Read below the press release by National Council of Western Armenia.
INVITATION TO VOTE
For the first time in the history of Western Armenia, the Armenian people are invited to participate in elections to form a Parliament of Western Armenia.
This is truly an honor and pride to together constitute the beginning of the structure the State, already composed of a National Council and a Government, although even our traditional territories are under occupation.
The voting procedure is simplified in order to empower the largest number to participate:
http://www.western-armenia-election.org/votes/Consultation2013.php
1)      Click on the list of candidates in order to discover them.
2)       Register and participate in the voting by clicking, if you are for or against the list of members.
3)       You can refrain from a decision, your vote will be recorded.
The elections will take place from November 22, 2013 at 08:00 on December 1, 2013 at 00:00.
The results of the elections approved by the Central Electoral Commission will be published on Tuesday, December 17, 2013.