Մեկնարկել է «Կենգուրու 2014»-ը
Արդեն վեցերորդ տարին անընդմեջ «Այբ» կրթական հիմնադրամը Հայաստանում կազմակերպում և անցկացնում է աշխարհի ամենասիրված դպրոցական միջազգային մաթեմատիկական մրցույթը՝ «Կենգուրուն»: Ուրախալի է, որ առաջին տարում «Կենգուրուի» արձանագրած մասնակցության ցուցանիշը չի նվազել:  Ավելին, երեխաների հետաքրքրությունը մրցույթի հանդեպ միայն աճում է:
Այս տարի «Կենգուրու» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթը տեղի է ունենալու մարտի  27-ին։  Մրցութային փաթեթ-հրավերներն արդեն ուղարկվել են Հայաստանի և Ստեփանակերտի 1251 դպրոցների: Փաթեթները ներառում են դպրոցի մասնակցության հայտը, անցկացման մանրամասն կարգը և այլ անհրաժեշտ նյութեր:
Աշակերտների մասնակցության վճարումը կատարելու և դպրոցի ցանկում գրանցվելու վերջնաժամկետը փետրվարի 27-ն է:
Հետաքրքրված աշակերտներին և նրանց ծնողներին խնդրում ենք իրենց դպրոցից վերցնել մրցույթի համար վճարման վավերապայմանները և մինչև փետրվարի 27-ըկատարել վճարումը «ՎՏԲ-Հայաստան բանկում»:
Արցախի աշակերտները վճարում են «Արցախբանկում»:
Մանրամասների համար այցելեք www.kangaroo.am կայքը կամ զանգահարեք «Այբ» կրթական հիմնադրամի գրասենյակ:
«Կենգուրու» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչն է «Այբ» կրթական հիմնադրամը:
Մրցույթն անցկացվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կրթության և գիտության, Արցախում՝ ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարարությունների հովանու ներքո:
Ինֆորմացիոն հովանավորներ` «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալություն և «Կրթություն» շաբաթաթերթ:
Վերջին նորություններին ծանոթացեք «Այբ»-ի www.ayb.am կայքում:
Եթե չեք ցանկանում այսուհետ ստանալ «Այբ» կրթական հիմնադրամի նորությունները, կարող եք հրաժարվել բաժանորդագրումից՝ սեղմելով Unsubscribe հղումը նամակի վերջում: :

Стартовал «Кенгуру 2014»
Уже шестой год Образовательный фонд «Айб» проводит  в Армении самый популярный среди школьников во всем мире международный математический конкурс «Кенгуру». Радостно, что показатель участия  с первого года проведения конкурса  не снизился. Более того, интерес детей к нему только возрастает.
В этом году международный математический конкурс «Кенгуру» состоится 27 марта.  Конкурсные пакеты-приглашения уже высланы 1251 школе Армении и Степанакерта. Пакеты включают форму заявки участия школы, подробные правила проведения конкурса и прочие необходимые материалы.
27 февраля - последний срок  регистрации учащихся в списках школ и оплаты взноса за участие в конкурсе «Кенгуру 2014».
Все заинтересованные школьники и их родители могут получить в своей школе соответствующие реквизиты и осуществить оплату в «Банке ВТБ (Армения)» до 27 февраля.
Школьникам из Арцаха оплату взноса следует произвести в «Арцахбанке»..
Для дополнительной информации можете посетить сайт конкурса на www.kangaroo.am или позвонить в офис Образовательного фонда «Айб».
Эксклюзивный организатор конкурса «Кенгуру» – Образовательный фонд «Айб».
Конкурс «Кенгуру» проводится в Армении и Арцахе под патронажем Министерств образования и науки РА и НКР.
Информационные спонсоры – информационное агентство «Медиамакс» и еженедельник «Кртутюн».
Последние новости доступны на сайте «Айб» www.ayb.am.
Если вы не желаете в дальнейшем получать рассылки Образовательного фонда «Айб», то можете нажать на ссылку Unsubscribe в конце этого письма