Ստեփանակերտիում բացվել է նորակառույց բազմաբնակարան շենք
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի Վարդան Մամիկոնյան 7 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի իրականացնել զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների, արցախյան պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների, Պաշտպանության բանակում ծառայող ու արդեն զորացրված զինծառայողների եւ բազմազավակ ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու գործընթացը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներ Էդգար Արամյանին եւ Վասիլի Սարգսյանին այս գործընթացին մասնակցելու համար՝ այն որակելով որպես հայրենանվեր ձեռնարկ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից:

President Bako Sahakyan partook in a solemn ceremony of handing over keys from a newly built dwelling house located at the Vardan Mamikonyan St. 7 of capital Stepanakert
• 28-03-2014 14:38:50   |   |  Economy
On 28 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in a solemn ceremony of handing over keys from a newly built dwelling house located at the Vardan Mamikonyan St. 7 of capital Stepanakert.
The Head of the State underlined that the authorities of the republic would go on providing with housing the families of perished freedom-fighters, veterans of the Artsakh liberation war with first disability group, the Defense Army servicemen and demobilized soldiers as well as families with many children.
President Sahakyan expressed gratitude to philanthropists Edgar Aramyan and Vassily Sargsyan for participating in this process, qualifying it as a patriotic initiative.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly speaker Ashot Ghoulyan, prime-minister Ara Haroutyunyan, other officials and guests from abroad were present at the event.