Ստեփանակերտիում բացվել է նորակառույց բազմաբնակարան շենք
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի Վարդան Մամիկոնյան 7 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի իրականացնել զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների, արցախյան պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների, Պաշտպանության բանակում ծառայող ու արդեն զորացրված զինծառայողների եւ բազմազավակ ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու գործընթացը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներ Էդգար Արամյանին եւ Վասիլի Սարգսյանին այս գործընթացին մասնակցելու համար՝ այն որակելով որպես հայրենանվեր ձեռնարկ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից:

Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию нового многоквартирного здания на ул.Мамиконяна
• 28-03-2014 14:38:50   |   |  Экономика
28 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию нового многоквартирного здания на ул.Мамиконяна, 7 в г.Степанакерте.
Глава государства подчеркнул, что государство и впредь будет последовательно осуществлять процесс обеспечения жильем семей погибших воинов-освободителей, инвалидов первой группы Арцахской войны, служащих и демобилизованных военнослужащих Армии обороны, многодетных семей.
Президент Саакян выразил признательность благотворителям Эдгару Арамяну и Василию Саркисяну за участие в данном процессе, назвав это патриотическим начинанием.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.