ԱՐՄԵՆԱԼ-ին շնորհվել է Icon of Armenia 2014 կարգավիճակը
Երևան, 10 դեկտեմբերի 2014 թ. - Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը, որ UC RUSAL կազմի մեջ է, ճանաչվել է Հայաստանի խորհրդանիշներից մեկը: Icons of the World միջազգային մուլտիմեդիային նախագծի փորձագիտական խորհրդի որոշմամբ ԱՐՄԵՆԱԼ-ին շնորհվել է Icon of Armenia 2014 կարգավիճակը:
Ինչպես տեղեկացրեց նախագծի ղեկավար Դմիտրի Պուգաչովը, գործարանին կշնորհվի սերտիֆիկատ և Brand Book Armenia ընծայական հրատարակությունը:
Միջազգային Icons of the World նախագիծը հիմնադրվել է 2011 թ. հասարակական գործիչների, գիտնականների, արվեստաբանների կողմից և նվիրված է նշանակալի իրադարձություններին, կազմակերպություններին  և անձանց, որոնք արժանի են կոչվելու իրենց երկրների խորհրդանիշներ:
Նախագծի կազմկոմիտեի նախագահը Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի անդամ, ակադեմիկոս Անդրեյ Խազինն է, նախագծի կազմակերպիչը՝ Kremlin Multiimedia ընկերությունը:

АРМЕНАЛ признан одним из символов Армении
Ереван, 10 декабря 2014 г. - Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ (входит в ОК РУСАЛ) признан одним из символов Армении. По решению Экспертного совета международного мультимедийного проекта Icons of the World АРМЕНАЛу присужден  статус Icon of Armenia 2014.
Как сообщил руководитель проекта Дмитрий Пугачев, заводу будет вручен сертификат и подарочное издание Brand Book Armenia.
Международный проект Icons of the World основан в 2011 году группой общественных деятелей, ученых, искусствоведов и посвящен наиболее значимым событиям, организациям и людям, достойным считаться символами своих стран.
Председатель Оргкомитета проекта - член Совета Федерации России, академик Андрей Хазин, организатор проекта - компания Kremlin Multiimedia.
Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ создан компанией РУСАЛ в мае 2000 года на базе Канакерского алюминиевого завода. Является одним из крупнейших промышленных предприятий Армении и единственным производителем алюминиевой фольги на Кавказе и в Центральной Азии. Вместе с заводами САЯНАЛ, “Уральская фольга” и “Саянская фольга” образует Упаковочный дивизион РУСАЛа.